Böyle Olur Gençlere Ağabeylik…

Üniversite öğrencilerinin yurt problemi için başta valilikler olmak üzere belediyeler de seferber oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Böyle Olur Gençlere Ağabeylik…
Üniversite öğrencilerinin yurt problemi için başta valilikler olmak üzere belediyeler de seferber oldu.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

İlimizde bu alanda çok büyük bir sorun yaşanmasa da hiçbir öğrencinin yurt talebi olumsuz karşılanmasın diye Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarımızın kapasitesi artırılıyor.

Fırat Üniversitesini kazanarak ilimize gelen genç öğrencilerimizin barınma konusunda sorun yaşamaması adına ciddi bir çalışmayı da Elazığ Belediye Başkanı Şahin  Şerifoğulları başlattı. 

Sosyal medya hesabından; “Sevgili gençler; tarihin, kültürün ve medeniyetin kadim şehrine öncelikle hoş geldiniz. Yurt ve konaklama ile ilgili mağduriyet yaşayan kıymetli öğrencilerimizin Elazığ Belediyesi olarak her zaman yanındayız” diyerek gençlere seslenen Başkan Şerifoğulları bu jesti ve davranışı ile gençlerin ağabeyi olduğu bir daha gösterdi.

Başkan Şerifoğulları’nın bu atağı ve gençlere yönelik anlamlı  mesajları, çocuklarını Elazığ’a öğrenim yapmaları için gönderen tüm anne ve babaların içini rahatlattı ve dualar aldırdı.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Ahmet | 25 Eylül 2021 09:15

    Elazığ'da olan yurt sayısı Türkiye'nin neredeyse hiçbir yerinde yok, gerek özel gerek devlet yurtları yeterince var, bir mesaj ile ağabeylik yapılıyor olsaydı 3 yıldır caydacira gibi bir mahallede sokagimizda stabilize yola asfalt dökülmedi. Çünkü sosyal medyaya konu olacak bir mesele degil. Çünkü gündem değil. Çünkü bu işin reklamı yok.

BUNLARA DA BAKIN