Bir Köşemiz Düştü mü?

İlimizin sembol öğelerinden biri de sekiz köşe şapkamız. Hemen her gelen misafire giydirerek resim çektirdiğimiz ve hediye ettiğimiz 8 köşeli şapkamızın her bir köşesinin bir özelliğinin olduğunu gururla ve iftiharla söyleriz.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Bir Köşemiz Düştü mü?
İlimizin sembol öğelerinden biri de sekiz köşe şapkamız. Hemen her gelen misafire giydirerek resim çektirdiğimiz ve hediye ettiğimiz 8 köşeli şapkamızın her bir köşesinin bir özelliğinin olduğunu gururla ve iftiharla söyleriz.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Neydi sekiz köşe şapkanın her köşesinin anlamı? Vatanseverlik, yiğitlik, mertlik, cömertlik, delikanlılık, alçakgönüllülük, dürüstlük ve  misafirperverlik.

Bunlar güzel hasletlerimiz ve bizleri özellikle il dışında komşularımıza, iş ve mesai arkadaşlarımıza daha çok sevdiren meziyetlerimiz.

Ancak bu özelliklerden birinin geçtiğimiz hafta düştüğünü ve tartışmalı hale geldiğine dair kamuoyunda bir görüş oluştu. 

Kısa sürede önemli bir izleyici kitlesine ulaşan, Hakimiyet Tv’de Ömer Enes Yılar’ın hazırlayıp sunduğu ve her pazartesi günü şehrin geçen bir haftasının değerlendirildiği “Şehrin Gündemi” programının daimi konuğu iş insanı ve köşe yazarı Halis Yıldız, “Artık bir köşemiz düşmüş ve tartışmalı hale gelmiştir diyerek” yorumladı.

Konu biliniyor ve etrafında çokça konuşuldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin en büyük inşaat alanına ve en pahalı maliyetle yapılacak olan Gazi Endüstri Lisesi’nin protokol imza törenine gelmişti ve protokol geçmişindeki  uygulama ve teamüllere rağmen, sadece İl Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla gerçekleşmişti.

İmamoğlu, basın mensuplarıyla buluşmasında da ilin yöneticilerinden randevu talep etmesine rağmen kendisine bir dönüş yapılmadığını dile getirmişti.

Bu gelişme sonrası sosyal medya kullanıcıları tarafından ilimizin misafirperverliği tartışılmaya açılmış, son noktayı da sözünü dudaktan gözünü budaktan esirgemeyen özü sözü bir, yüreği Elazığ sevdası ile dolu, yanlışı kim yaparsa yapsın  sözünü  esirgemeyen   Halis Yıldız ağabey koymuş ve “Şapkadan bir yıldız düştü, artık misafirperverliğimiz tartışma konusu oldu” diyerek durumu özetlemişti.

Sekiz köşeli şapkanın her bir erdem ve fazilet fışkıran değerleriyle   bundan sonra nasıl devam eder, yere düşen bir köşemizi yeniden yerine koyabilir miyiz?  bilmiyoruz ama görünen o ki bu konu hep tartışılacak ve korkarız ki kötü bir anı olarak hatırlanacak.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • mtn gnç | 21 Ekim 2021 11:06

    kusura bakmayın ama hiç de bir köşesi düşmedi. sizin taktığınızdan düştüyse bilmem...

  • Rasim KÖKCİ | 20 Ekim 2021 19:45

    Doğru söze ne denir.Alkışlıyorum.

BUNLARA DA BAKIN