Başkan Şerifoğulları, sporun emektarlarıyla bir araya geldi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından Sporda Vefa Gecesi programı düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Haber: Hüseyin Kabukçu
Elazığ sporunun emektar isimleri Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın davetlisi olarak Sporda Vefa Gecesi programında bir araya geldi. Kültür Park’ta düzenlenen organizasyonda; Elazığ sporunun emektar isimleri bir araya gelerek hasret giderdi.

"ELAZIĞSPOR'UN BORCU 60 MİLYONUN ÜZERİNDE"
Kendisinin de spordan gelen bir isim olduğunu ve spora gönül veren isimlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Belediye başkanı olduğum sürece Elazığ sporuna desteklerim her zaman devam edecektir. Sporu konuşurken Elazığsporumuz’u konuşmadan geçemeyeceğim. Elazığspor şehrimizin marka değeridir. Elazığ Belediye başkanı olarak her zaman Elazığspor’un yanında yer aldım. Üzülerek ifade etmek istiyorum ki Elazığspor’un istediğimiz noktada olmadığını hepimiz biliyoruz. Çok net ifade etmek istiyorum; Eski yönetimlerin yanlış yönetmesinden dolayı bugün Elazığspor’un 60 milyonun üzerinde bir borcu bulunmakta. Bu borçtan ne Serkan Çayır başkan, ne ben, ne de siyasi parti başkanı, milletvekilleri mesul. Bu borçlardan tamamen eski yönetimler mesul. Transfer tahtasının açılmasına engel borç 42 milyonun üzerinde. Transfer yasağının kaldırılması bu şehrin asli sorumlulukları arasındadır. Biz Elazığ Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Eski günlere kavuşmak için şehrin tüm dinamiklerinin ortak hareket etmesi gerekmektedir” dedi.

EFSANELERİN İSİMLERİ TESİSLERDE YAŞATILACAK...
Elazığ Valisi Ömer Toraman’la yaptıkları istişareler neticesinde şehrin efsane sporcularının isimlerini spor tesislerine vermek için karar aldıklarını müjdeleyen Şerifoğulları, “Elazığspor Tesisleri’ne Ömer Tokgoz’ün, Doğukent Stadyumu’na Hıdır Bilek’in, Gençlik Merkezi Sentetik Saha’ya Münir Yılmaz’ın, Ahmet Yılmaz’ın ismini Bahçelievler Sentetik Saha’ya, Fırat Üniversitesi Sahası’na Fethi Demircan hocamızın ismini, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz’ün yaptığı Bocce sahasına Aziz Taylan, yeni spor salonumuza Ahmet Aytar’ın ismini vereceğiz ve büyüklerimizin isimlerini yaşatacağız” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • ESEN’ce | 22 Aralık 2021 00:20

    Düşünce olarak gayet güzel ve hemfikir olduğum bir uygulama, Ancak Sn, Başkan’ın bu işle görevlendirdiği heyet/danışmanlar ilimiz spor tarihçesini yeterince irdelememişler düşüncesindeyim. Yüksel ASAR. Futbolcu Hamit AYDEN. Futbolcu Ahmet UTKAN. Futbolcu Necdet AYAZ. Atlet Aslan ÇİFTÇİ. Atlet Ahmet UYGUR. Boksör Unutulacak ve atlanılacak isimler maalesef değiller.Telafi edilmesi düşüncesiyle.Saygılar

BUNLARA DA BAKIN