Başkan Gürkan Çalışmalarını Anlattı 

Üyeleri ile birlikte bir araya geldiği toplantıda çalışmaları ve projeleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Müsiad Elazığ Şubesi Başkanı Tekin Gürkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ekonomideki yeni yol haritasının piyasalar tarafından olumlu karşılandığını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Kağan İnal

GÜRKAN: ÖNEMLİ ÜRETİM MERKEZLERİNDEN BİRİNİ GÖRMENİN HEYECANINI YAŞADIK 
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, “ Elazığ’da gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında Milletvekilimiz Metin Bulut ile birlikte Kovancılar ilçemizdeki kaz üretim tesisini ziyaret ettik. Şehrimizdeki önemli üretim merkezlerinden birini görmenin heyecanını yaşadık. Elazığ valisi olarak atanan Sayın  Ömer Toraman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Bu ziyarette sayın valimize hem derneğimizin gerçekleştirdiği faaliyetleri hem de şehrimizin ekonomi durumu hakkında değerlendirmeler yaptık.” dedi. 


Şehre katma değer katacak projeler hazırladıklarını ifade eden Başkan Gürkan, projelerin detaylarını paylaştı.

GÜRKAN: TURİZM ALIŞKANLIKLARIMIZDA CİDDİ ANLAMDA DEĞİŞİKLİKLER YAŞANDI 
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, “ Geçen süreçte şehrimize katma değer sağlayacak, ekonomimize güç katacak ve bizler içinde çok değeli olan 3 proje ile ilgili ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Daha önce ifade ettiğimiz ve kamuoyunda da çok büyük destek gördüğümüz bu projeler hakkında gelinen son durum hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu projelerden biri hem genel merkezimizin hem de bizlerin çok önemsediği karavan park projesiydi. 2020 yılında dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan covid-19 salgını nedeni ile turizm alışkanlıklarımızda ciddi anlamda değişiklikler yaşandı.” dedi.  

Başkan Gürkan, Orta ölçekli sanayi siteleri projesinde yer sorununu çözmek için çalışmaların devam ettiğini, projenin küçük esnafın organize sanayi bölgesine geçişi kolaylaştıracağını kaydetti. 


GÜRKAN:KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ ÜRETİCİLERİNİN ORGANİZE SANAYİ SİTELERİNE RAHAT GEÇİŞ YAPABİLMELERİNİ  SAĞLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ 


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, “ Ülkemizde ve ilimizde hedeflenen sanayi üretimine ulaşılabilmesi için öncelikle yapılması gereken mekânsal düzenlemeler. Bu bağlamda Müsiad olarak üretim alanları ve imkanları kısıtlı olan küçük sanayi sitesi üreticilerinin organize sanayi sitelerine rahat geçiş yapabilmelerini bu proje ile sağlamaya çalışacağız.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ekonomideki yeni yol haritasıyla ilgili de açıklama yapan Gürkan, piyasaların rahatladığını, ürünlerde indirim beklediklerini söyledi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN