Başka Elazığ Yok…

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP'li İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin Elazığ'da okul yapacağını ve temelin en kısa sürede atılacağını duyurmuştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Başka Elazığ Yok…
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP'li İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin Elazığ'da okul yapacağını ve temelin en kısa sürede atılacağını duyurmuştu.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Son olarak ise CHP Milletvekili Gürsel Erol'un girişimleriyle, Elazığ depreminde yıkılan bir okulun yerine tam donanımlı yeni okul yapma kararı mecliste kabul edildi. 

24 Ocak 2020’de Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde birçok okul hasar alarak yıkılmıştı. Hasar alan bazı okulların yapımı tamamlanırken bazılarının yapımı da tüm hızıyla sürüyor.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de Elazığ’da okul yaptıracağını açıklamıştı. Geçen ay İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bir heyet Elazığ'a gelerek  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ile birlikte incelemelerde bulunmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında yapılan meclis toplantısında karar oy birliğiyle kabul edildi. 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,  sosyal medyada hesabında yaptığı açıklamada"Sayın  Başkan @ekrem_imamoglu’nun  önerisiyle verilen ve @istanbulbld Meclisinde oy birliği ile kabul edilen Elazığ’a okul yaptırılması kararı nedeniyle Sn. Başkan Ekrem İmamoğlu’na, İBB’deki partilerin Grup Başkanvekillerine Meclis Üyelerine Elazığımız adına teşekkür ederim"diye konuştu.

Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol’un girişimleri ile birlikte Elazığ’da yapılacak okulun İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olmasını bizler de  çok önemsiyoruz. Bazı konular vardır ki siyaset üstüdür ve siyasi düşünceleri bir tarafa bırakıp el birliği ile mücadele etmek lazımdır. 

Elazığ’da yapılacak okul da siyaset konusu değil her kesimden insanın destek vermesi gereken bir konudur. Elazığ’ın depremden sonra yaşadıkları sorunları  bir nebzede olsa çözecek olan okul konusu sadece Elazığ’a değil tüm ülkeye örnek olmalıdır. Gürsel Erol’un gösterdiği gayreti takdir ediyoruz ve okul yapılması konusunda her türlü desteği  veren siyasilerimize,bürokratlara ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN