Başak Meral Gündüz: 'Babam mütevazi yaşamı ile örnek bir kişiydi'

Erkan BAY/Duayen Gazeteci Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi Hacı Aydın Meral'i ölümünün ikinci yılında rahmetle anıyoruz.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

21 Haziran 2019 yılında ve 71 yaşında hayatını kaybeden Aydın Meral, mütevazi yaşam biçimiyle,beyefendi  kişiliğiyle toplumun her kesiminin sevgisini saygısını kazanmış isimdi.

Merhum Aydın MERAL’in kızı Başak Meral Gündüz yaptığı açıklamada”Babam Aydın Meral renkli kişiliği, kendine has üslubu, cesareti, bilgisi, tecrübesi, başarılı meslek kariyeri, yetiştirdiği gazeteciler  ve açık sözlülükle savunduğu fikirleriyle; sevilen, sayılan, yeri doldurulamayacak bir duayen gazeteciydi.”dedi.

HİSSEDİLİR BİR KAYIP
Başak Meral Gündüz, Babam Aydın Meral’in 'Elazığ ve basın camiası için hissedilir bir kayıp' olduğunu ve onun kaybıyla mantıklı, mizah yanı güçlü, sevgi ve merhamet dolu bir sesi kaybettiklerini ifade etti.

Başak Meral Gündüz, “Benim babam haram lokma yememeyi, kul hakkına girmemeyi, çalışmayı, kalp kırmamayı önemseyen bir insandı. Benim ruhumda bıraktığı o derin izler için ona nasıl borcumu ödeyebilirim? Senin evlatların olduğumuz için Allah’ıma sonsuz şükürler olsun.” dedi.

BABAM AYDIN MERAL’İN İSMİ ELAZIĞ BELEDİYESİ TARAFINDAN CUMHURİYET MAHALLESİ BEYZADE EFENDİ BULVARI ÜZERİNDEKİ PARKA VERİLDİ
Başak MERAL GÜNDÜZ, ”İnsanlar yaşamları boyunca elde ettikleri başarılardan dolayı ödül alabilir. Ancak en büyük ödül, öldükten sonra isminizi yaşatabilecek bir eserin olması. Bu nedenle, ustalarımıza bugün en büyük ödülün verildiği inancındayım. Gazetecilik meslekleri boyunca kentin gelişimine yaptıkları katkılar nedeniyle de bu ödülü fazlasıyla hak ettiler.Şehrin dününe tanıklık edenlerin adlarını ahde vefa olarak şehrimizde yaşatacağız bu çok mutluluk verici. Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na gösterdikleri bu güzel vefa örneği için şahsım ve ailem adına teşekkür ediyorum” dedi.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN