Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: 'Tunceli'den Milletvekili Adayımız Olabilirsin'

MHP Lider Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmalar üzerinden yüklendi. Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Tunceli'den Milletvekili adayımız olabilirsin' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milleytçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli twitter hesabından çok sert açıklamalarda bulundu.Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün parti grup toplantısında yaptığı konuşmalara sert sözlerle tepki gösteren Bahçeli: "2023 Haziran ayında Tunceli’den milletvekili adayımız olmasında bile engel yoktur. Temizlensin, nedamet göstersin, buyursun gelsin" dedi.

İşte MHP Lideri Bahçeli'nin açıklamaları:

"CHP Genel Başkanı, alem bir insan. Allah’ı var, sıkıntılı anlarda insanımızı iyi güldürüyor! Kara mizahta ustalaştı, epey de mesafe kat etti. Kabak tadı verse bile, siyasi eğlenceye dönüşen grup toplantılarında kurusıkı atışın, yalan edebiyatının inceliklerini sahneliyor. Dün yine tutulmuş aklıyla, kararmış vicdanıyla haykıran gerçeklere, meydan okuyan hakikatlere sırtını döndü. Tek gündem konumuzun kendisi olduğunu dile getirdi. İnsan ne kadar az düşünürse o kadar çok konuşurmuş, ağız var,  dil var, fakat akıl ve ahlak derseniz işte o yok.Kılıçdaroğlu gerçek milliyetçi, gerçek vatanseverin kendileri olduğunu söylemiş. Aslına bakarsınız önemli bir gelişmeyle, kritik bir itirafla karşı karşıyayız. Gerçi bu çıkışından memnuniyet duyduğumu da saklayamam. En azından altı okun içindeki milliyetçiliği hatırlamış! Madem gerçek milliyetçi olduğunu söylüyor, o halde gereğini ve gerçeğin sorumluluğunu da bir an önce yapmak zorundadır. FETÖ ve PKK’yla bütün bağlarını keserek işe başlamalıdır. Bu da yetmez, HDP’yle ittifakı bitirdiğini, zilletin batağından derhal çıkacağını duyurmalıdır. Bu vaadimiz ve vaki davetimiz Kılıçdaroğlu’nun milliyetçiliği kadar gerçekçidir! Zira bizim herkese kapımız açıktır, bizim yüreğimizde yenilenmiş ve yüklerinden kurtulmuş Kılıçdaroğlu’na bile yer vardır. Onu sevgiyle kucaklayacak, geçmişini unutturacak hoşgörümüz ortadadır.Kılıçdaroğlu bunları yaparsa, gelip partimize dahi üye olabilir. Siyasi mücadelesini aramızda sürdürebilir. Hatta açık çek veriyorum, 2023 Haziran ayında Tunceli’den milletvekili adayımız olmasında bile engel yoktur. Temizlensin, nedamet göstersin, buyursun gelsin."

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Kasım MOLLA | 02 Nisan 2021 02:48

    Bu adamı temizleyecek bir ürün hala bulunamadı,Devlet' lim.Kirden pasaktan evrenci cuntadan bile veto yer.

BUNLARA DA BAKIN