Bağımlılığın Binbir Hali

Ak Parti'nin yeni hizmet binası ve konferans salonu sadece siyasi çalışmalar değil, sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Bağımlılığın Binbir Hali
Ak Parti’nin yeni hizmet binası ve konferans salonu sadece siyasi çalışmalar değil, sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Ak Parti’nin yeni hizmet binasındaki konferans salonunu çok amaçlı faaliyetlerde kullanılacağını geçmişte basına yaptığı açıklamada dile getiren Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, bu sözünü tuttu ve Bağımlılıkla Mücadeleye Destek kapsamında Yeşilay Şubesi’nin düzenlediği “Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Gelecek” konferansı bu salonda icra edildi.

Yeşilay Şube Başkanı Tamer Kayaoğlu ve formatörlerin sunumlarıyla düzenlenen konferansta Bağımlılıkla Mücadelede gelinen nokta ve çalışmalar anlatıldı. 
Büyük bir mücadele ve aile işbirliğinin katkısıyla, psikologlar, rehber hocalar ve YEDAM’ın destekleriyle gençlere bağımlılık oluşturacak her tür maddeye savaş açıldığı ifade edildi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da konuşmasında, “Bağımlılıkla mücadelenin önüne geçmek için tüm gücümüzle Yeşilay ve diğer kurumlarımızın yanında mücadele edeceğimizi belirtmek istiyorum. Gençlerimizi, madde bağımlılığına sürükleyen bütün yolları keseceğimize ailelerimizle birlikte ve rehber hocalarımızın destekleriyle tekrar kazanacağımıza inanıyorum.” dedi.

Gençlerimizin hayatlarını karartan ve ailelerine yaşamı zehir eden bağımlılık konusunda Ak Parti’nin çalışma yapması ve yapılan projelere destek vermesi anlamlı ve önemli.

Ancak konu bağımlılık ve bunlarla mücadeleden açılmışken, Ak Parti’nin başka bağımlılıklardan da kurtulması için seminerler ve hizmet içi eğitim toplantıları yapması gerekiyor gibi bir düşünce var kendi tabanında.

Zira son yıllarda Ak Parti ile adı anılan ve  toplumda çok da hoş görülmeyen ve çoğu akçeli işlere dayanan birtakım bağımlılıkların olduğu zikrediliyor. 
Adaletten hakkaniyetten uzak, sadece rant, çıkar ve hiçbir ilke gözetilmemeksizin ciddi menfaatler ve edinimlerle haksız kazanç ile ilgili bağımlıktan söz ediliyor.
Bir kişiye birden çok yerden maaş bağlanılması, yönetim kurulları adı altında zaten zarar eden kurum bütçelerinden alakasız kişilere maaş ödenmesi bağımlılığından söz ediliyor.

Bazı siyasilerin kamu arazilerini kapatma bağımlılığından, yapılan ihalelerden pay ve komisyon  talep etmesi ve bilumum gayrietik ve gayri ahlaki bağımlılığından söz ediliyor.

Ak Parti’nin madde bağımlılığı yanında bu tür bağımlıklar konusunda da o meşhur salonu kullanması ve bağımlıklardan nasıl kurtulmak gerekir  konusunun  bu işlere hiç bulaşmamış kişilerce işlenmesi gerekir diye tavsiye ediyor,  Karanfil Çay ocağındaki Hacı Muhittin  amca. 

Biz elçiyiz ve denilir ki elçiye zeval olmaz.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN