Av. Türker'in Başarısı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, sosyal medya hesabından hakaret içeren paylaşımlarda bulunmuş, bunun üzerine Kaftancıoğlu'nun paylaşımları mahkemeye taşınmıştı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Büyükçekmece 6. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, davacı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları Ferah Yıldız ve Ümit Kudbay ile davalı Kaftancıoğlu'nun  CHP eski Elazığ İl başkanı ve şuan CHP İstanbul il örgütünde görevli olan hemşerimiz Avukat Mehmet Süleyman Türker katıldı.

Davacı Erdoğan'ın avukatları, her bir haksız fiil bakımından tazminata hükmedilmesini talep etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları tarafından hazırlanan ve mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik küçük düşürücü, aşağılayıcı, yüz kızartıcı ifadeler kullanarak, suç isnat ederek, onur, şeref ve haysiyetini zedeleyerek ağır hakaretlerde bulunduğu belirtilmişti.

Müvekkil Erdoğan'a atılan ve yapılan iftira yollu hakaretlerin ve aşağılayıcı ifadelerin büyüklüğü dikkate alınması istenilen dilekçede, Kaftancıoğlu'nun her bir paylaşımı için 50 bin liradan toplam 700 bin liralık manevi tazminata hükmedilmesi talep edilmişti.

Davalı Canan Kaftancıoğlu'nun tecrübeli avukatı  hemşerimiz Süleyman Türker, müvekkilinin hakaret kastı olmadığından davanın reddini istedi.

Dosyayı karara bağlayan mahkeme, davalı Kaftancıoğlu'ndan 56 bin lira manevi tazminat alınarak davacıya verilmesine hükmetti.

Bu sonuç, hem siyasi hem de hukuki açıdan büyük bir başarıdır. 700 bin TL’lik bir tazminat talebinin 56 bin gibi cüzi bir rakama düşürülmesinde, savunmanın, dolayısıyla hemşerimiz Süleyman Türker’in büyük bir başarısı vardır.

Umarız bu başarı ilk seçimlerde İstanbul Milletvekili olarak taçlandırılır ve bir hemşerimiz daha milletvekili olur.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Nazım | 30 Nisan 2021 05:43

    Bu ateist ,domuzsever, ermeni sever,lgbtlisever e yandaş olanada Yuh olsun,yazıklar olsun,böyle Elazığlı olmaz olsun

BUNLARA DA BAKIN