Asgari Ücrete Kadar Olan Kazançlar Vergi Dışı Bırakılacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, tüm ücretlilerin asgari ücrete kadar olan kazançlarının vergi dışı bırakılacağını açıkladı. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Kağan İnal

Vatandaşlara müjdeyi veren Elitaş, "Memur dahil tüm ücretlilerin asgari ücrete kadar olan kazançları vergi dışı bırakılacak, vergi istisnası 18,5 milyon işçi ve memuru kapsayacak." dedi. Bu uygulamanın toplam maliyeti ise 37 milyar 600 milyon TL olacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, yaklaşık 19 milyon çalışanı ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı.

BRÜT MAAŞLARIN 5 BİN LİRAYA KADAR KISMINDAN VERGİ ALINMAYACAK
Asgari ücretlilere yapılması planlanan vergi istisnasının 18,5 milyon çalışanı da kapsayacağını belirten Mustafa Elitaş, "En son yaptığımız istişare sonucunda tüm ücret ve maaş alanları kapsayacak şekilde asgari ücret miktarı olan kadar kısmı önergeyi vekil arkadaşlarımız imzaya açtılar. Komisyon kabul ettiği taktirde tüm çalışanların memur dahil maaş ve ücretleri kapsayacak şekilde brüt 5 bin liraya kadar olan kısımdan vergi sıfır olacak." ifadelerini kullandı.

"ÖNERGE VERİLECEK"
Elitaş, "Tartışılan konu vardı. Cumhurbaşkanı'yla istişare ettik. Önerge verilecek. Tüm işçi ve memurlar için maaşların brüt 5 bin liraya kadar olan kısmından vergi alınmayacak. İşçi ve memur toplam 18.5 milyon çalışan için asgari ücret kadar vergi istisnası geliyor. Toplam maliyeti 37 milyar 600 milyon TL olacak." diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN