Alacakları ödemeden gitti!

B. Elazığ İl Özel İdare Başkanı Mustafa Alpay, Cuma günü yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul'da aday olmayacağını açıkladı

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

B. Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol takımı Yönetim Kurulu başkanı Mustafa Alpay, Cuma günü yapılacak olan genel kurulda aday olmayacağını açıkladı. Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı Mustafa Alpay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Başarı ile tamamlandığımız bu sezonun ardından, tarihi sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmanın vermiş olduğu mutluluk ile birlikte, önümüzdeki kongrede aday olmayacağımı kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum” dedi.

3 AY MAAŞ ÖDENMEDİ
Hakimiyet Gazetesi olarak haber bültenlerimize de taşıdığımız üzere Alpay yönetimi, sporcular ile personele son 3 ayda maaş ödemesi gerçekleştiremedi. Alpay’ın aday olmayacağını açıklamasının ardından yine herhangi bir ödeme yapılmadığı spor servisimizce öğrenildi.

SOSYAL MEDYA AÇIKLAMASI
Alpay’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı şu şekilde: "Kamuoyuna saygılarımla arz ediyorum; Geçtiğimiz yıl Elazığ Vali Yardımcımız Sayın Abdulkerem Abbasoğlu ve İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Sayın Ali Şiş ile yaptığımız istişarelerde, kulübümüzün içinde bulunduğu zor durumu göz önünde bulundurarak, Elazığ'ı bu sene hem Avrupa'da hem de süper ligde temsil edecek takımımıza bir omuz verilmesinin zaruret halini aldığı ve takımımızın lige en kısa sürede en iyi şekilde hazırlanması gerektiği konusunda mutabık kalmıştık. Biz de pandeminin bu kadar yoğun ve ekonominin bu kadar sıkıntıda olduğu bir dönemde üzerimize düşen görevi yerine getirmek için hep birlikte elimizi taşın altına koyduk. Tabi, transfer sezonun büyük bir bölümünün geride kalmış olması ve diğer takımların kadrolarını büyük ölçüde oluşturması bizim için bir dezavantaj oldu. Ancak, elimizden gelen tüm imkânları seferber ederek takımımızı kurmaya çalıştık. Bu noktada tarihi bir sorumluluk üstlendik. Bu pandemi döneminde kulübün süper ligde devam etmesi ve Avrupa kupasına katılması için elimizden gelen herşeyi yaptık. Çok şükür bu gemiyi sağ salim bir şekilde limana ulaştırdık. Takımımız tarihinde ilk defa katıldığı Avrupa Kupaları'nda Çeyrek Final oynayarak hepimizin gururu oldu. Tabi bizde bu süreçte işimizden ve ailemizden fedakârlıklar yaparak ve ayın yarısını Elazığ'da geçirerek çok fazla emek ve zaman harcadık. Görevimizi layıkıyla yaptığımızı düşünüyorum. Başarı ile tamamlandığımız bu sezonun ardından, tarihi sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmanın vermiş olduğu mutluluk ile birlikte, önümüzdeki kongrede aday olmayacağımı kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. Her zaman bir taraftar olarak kulübümüze destek olmaya devam edeceğim. Şahıslar geçicidir. Baki kalan Aziz Şehrimiz Elazığ'dır. Takımımıza bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Kulübümüze çok ciddi maddi katkıları olan Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi'ye, Elazığ Valisi Erkaya Yırık'a Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu'na, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş'e, Genel Sekreterimiz Av. Ahmet Doğuş Cantürk'e, Basketbol Şube Sorumlumuz Orçun Coşkun'a, kulübümüzün emekçilerine, Elazığ'lı hemşehrilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN