Ak Parti'den İstifalar

Partilerin tüm enerji ve güçlerini yapılacak seçimlere yoğunlaştırdığı günlerde Ak Parti İl teşkilatından iki sürpriz istifa geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Ak Parti'den İstifalar
Partilerin tüm enerji ve güçlerini yapılacak seçimlere yoğunlaştırdığı günlerde Ak Parti İl teşkilatından iki sürpriz istifa geldi.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı görevine atandıktan sonra 30 Ekim 2020 tarihinde yönetim kurulunu açıklayan Şerafettin Yıldırım, uyumlu bir ekip kurduklarını ifade etmişti.

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Bulut da yeni oluşan yönetimin çok uyumlu ve başarılı bir şekilde çalışarak kendi ifadesi ile çok kısa sürede senkronize olduğunu ve bundan mutluluk duyduklarını ifade etmişti.

Bu tablonun ardından bir yıl gibi kısa bir süre geçti ve  Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Balanyan ve Abdullah Elban,  işlerinin yoğunluğunun gerekçe göstererek il yönetim kurulu üyeliğinden  istifa ettiler.

Bu erken bir istifa mıdır ya da bu istifaların arkasında farklı gerekçeler ve tepkiler var mıdır, istifaların arkası gelir mi bilinmez ama bir çözülme sürecinin başladığı görülüyor.

İl yönetiminden istifa eden Mehmet Balanyan ve Abdullah Elban’ın temsil ettiği kesim ilimiz siyasetine etki derecesi yüksek isimlerle yakınlığı ve ilişkisi de düşünülürse bu dip dalganın başka istifalara yol açacağı gibi ilerleyen zamanlar da farklı gelişmelerinde yaşanacağı sinyalini verdi. 

Ak Parti’yi böylesi zor bir dönemde terk edecek ya da toplantılara dahi katılmayacak bir durum ve ruh oluşmuşsa burada ciddi bir sıkıntı var demektir.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • güle güle | 14 Kasım 2021 00:22

    bu beyefendilerin kendilerine hayrı yok keşke zamanında yönetimde olmasalardı

  • Elazığlı | 12 Kasım 2021 18:39

    O kendini vali sanan il başkanı gitmezse Elazığ’daki sorunlar çözülmez, çözülemez…

  • Çobanw | 12 Kasım 2021 12:57

    Bu ilin başında Şerafettin YILDIRIM gibi cahiller var sa herkes istifa eder AKP il binasında gidin bakın gariban saatte lerce bekliyorum ki görüşe kim görüşemiyoruz bu gibi insanlar partimize zarar vermek istemiyoruz

BUNLARA DA BAKIN