Ahmet, boks için 30 kilo verdi

İki sene önce tanıştığı boks sporu için 30 kilo veren ve 120 kilodan 90'a düşen Ahmet Çiftçi (16), hedeflerine ulaşmak için antrenmanlarına sıkı bir şekilde devam ediyor

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Haber: Hüseyin Kabukçu
Elazığlı genç boksör Ahmet Çiftçi (16) fazla kilolarından kurtulmak için başladığı boksta azimle çalışmalarına devam ediyor. 120 kilodan 90’a kiloya kadar düşen Ahmet, hedefi olan Milli takıma girebilmek için antrenmanlarını sıkı bir şekilde sürdürüyor.
Çok kilo aldığı için boksa başladığını ifade eden Ahmet Çiftçi, “120 kiloyken başladım şu anda 90 kiloyum. Epey bir kilo verdim. Spor bende bir haz oldu ve sürekli çalışmak istiyorum. Haftanın 5 günü sürekli devam antrenmanlarına geliyorum. Oruç tutuyoruz, ramazan ayındayız ve antrenmanlarımızı aksatmıyoruz. Müsabakalarımız olacaktı ama pandemi nedeniyle iptal edildi. Yine de antrenmanlarımıza devam ediyoruz ve bayramdan sonra da devam edecek inşallah” dedi.

“HEDEFİM BAYRAĞIMIZI GURURLANDIRMAK”
İlerleyen yıllar için hedeflerinden de bahseden genç boksör, “Amatör boksta iyi dereceler yapıp, iyi yerlere gelmek istiyorum. İlk hedefim Türkiye 1.’si olmak ve Milli takıma seçilmek. Ülkemizin bayrağını gururlandırmak ve ilimizi temsil etmek istiyorum. Bunlar güzel duygular ve ben yaşamak istiyorum. Bunun için çalışmalarımız son hız devam ediyor. İnşallah bu hedeflerimize Cemil hocamızla birlikte ulaşacağız” şeklinde konuştu.

“KİLOLARINDAN KURTULMASI İÇİN BAŞLATTIK, ŞİMDİ MÜSABAKALARA ÇIKABİLECEK DURUMDA”
Ahmet’i tanıdığında fazla kilolu olduğunu kaydeden Mili Takımlar Boks Antrenörü Cemil Döndü (47) ise, “120 kiloydu ve yaşını sorduğumda 16 dedi. 16 yaşında bir çocuk için çok dedim bu kadar kilo. Boksa başlattım kendisini babasının oluruyla. Şu an 90 kiloya indi ve yaklaşık 2 senedir antrenman yapıyoruz. Fazla kilolarından kurtulması için boksa başlattık ama müsabık sporcu haline geldi. Türkiye Şampiyonası’nda ilini temsil edecek hale geldi. Lisansını da Elazığ Belediyespor Boks Kulübü’nden çıkarttık. Allah nasip ederse kurban bayramından sonra ertelenen maçların oynanmasını bekliyoruz. İnşallah o zaman pandemi belasından da kurtulmuş oluruz. Türkiye şampiyonasına hazır halde girebilmek için çalışıyoruz. İnşallah Ahmet Çiftçi’yi de takımımızda göreceğiz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN