AFAD BAŞKANI HALKI DİNLER Mİ?

Kırıkkale Valisi iken AFAD Başkanlığına getirilen Yunus Sezer'in ilk işi Elazığ'da yapılan çalışmaları incelemek oldu. AFAD Başkanı Yunus Sezer, 24 Ocak'ta yaşanan Elazığ depreminin ardından yapılan konutlarını ve çalışmaları incelemek üzere Elazığ'a geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
AFAD BAŞKANI HALKI DİNLER Mİ?
Kırıkkale Valisi iken AFAD Başkanlığına getirilen Yunus Sezer’in ilk işi Elazığ’da yapılan çalışmaları incelemek oldu. AFAD Başkanı Yunus Sezer, 24 Ocak’ta yaşanan Elazığ depreminin ardından yapılan konutlarını ve çalışmaları incelemek üzere Elazığ’a geldi.

AFAD Başkanı’na ilgili kurumların verdiği brifing raporu önemli ve fakat eksik kalır. AFAD Başkanının, resmi görevlilerden aldığı bilgilerle yetinmeyip, kurumun işlevini ve fonksiyonunu sahada ve vatandaşlara da sorarak test etmek gibi bir zorunluluğu var.

Üst yöneticiler, kendi kurumundan aldığı bilgilerle yetinir ve bunların hepsini doğru ve sahih kabul ederse yanılır. Yapılan proje ve hizmetlerin sahadaki yansımalarını bir de hizmetin muhatabı vatandaşlardan bizzat dinlenilmesi gerekir.

AFAD Başkanı eğer tecrübeli bir yönetici ise toplantılarının ardından vatandaşları ziyaret eder ve onları dinler. Yok, eğer kurumların verdiği raporlara bakar ve bunları test etmezse AFAD, kurumsal irtifa kaybeder ve vatandaşın güveni kalmayabilir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN