3 Kasım Hatırası

3 Kasım, Ak Parti'nin 2002 yılında iktidara gelişinin 19. Yıldönümüydü. Ancak bu olayı gölgelemek için bazı çevreler boş durmadı ve ilginç bir dezenformasyon örneği yaşandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
3 Kasım Hatırası
3 Kasım, Ak Parti’nin 2002 yılında iktidara gelişinin 19. Yıldönümüydü. Ancak bu olayı gölgelemek için bazı çevreler boş durmadı ve ilginç bir dezenformasyon örneği yaşandı.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Erdoğan’ın düşmesi pahasına ülkenin batmasını bile isteyen kesimler, sosyal medya platformu Twitter'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki hastalandığı, hatta vefat ettiğine dair çirkin paylaşımlarda bulundular.

Yaşananlar karşısında Emniyet genel Müdürlüğü açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi.

“Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetlerinde kapsamında, Twitter isimli sosyal medya platformu üzerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN kastedilerek #ölmüş hashtagine (etiket) başlatıldığına rastlanılmıştır. Bahse konu hashtag (etiket) altında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a yönelik hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici içeriklerin yanı sıra dezenformasyon ve manipülatif niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 30 şahıs tespit edilmiş, haklarında gerekli yasal işlemler/çalışmalar başlatılmıştır.

Yalan, mesnetsiz ve dezenformasyon ihtiva eden paylaşımlar hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere gönderilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu açıklamadan önce de muhalif medyada algı operasyonu için kullanılan Başkan Erdoğan'ın yorgun görüldüğü görüntülere AK Partili isimlerden videolu cevap geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Ankara'ya gelmek üzere İstanbul'dan ayrılışı sırasında düzenlenen uğurlama töreninde çekilen görüntüleri birçok AK Partili isim "Dosta güven, düşmana korku…" notuyla paylaştı.

Siyaseten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı olmak farklıdır, ancak onun ölümü ya da hastalığı üzerinden tezviratlar yaparak ülkenin tüm dengeleri ve ekonomisiyle oynamak çok farklı ve ülkeye ihanettir.

Siyasetin de muhalefetin de bir etiği, ilkesi ve raconu vardır. Rakibinizin, daha doğrusu sevmediğiniz bir siyasinin hastalığı ve vefatı üzerinden yol almaya çalışmak, ABD, FETÖ ve PKK’nın değirmenine su taşımaktır ki bunun adı da bu memlekette hainliktir.

Siyasetin er meydanı sandıktır ve hakemi de halktır. Ancak halk ister ve göndermeyi murat ederse Erdoğan gider ve siz gelirsiniz. Bunun yolu budur ve bu yol ancak mert siyasetçilerin yoludur.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN