23 Eylül Elazığ Hava Durumu

Elazığ'da bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Bölgemizde havanın parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Bingöl ve çevrelerinde ise yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
23 Eylül Elazığ Hava Durumu
Elazığ'da bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Bölgemizde havanın parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Bingöl ve çevrelerinde ise yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Ayrıca açıklamada,  yağışlı havanın etkisi ile sıcaklıkların 3 ila 7 derece düşerek mevsim normallerinin 6 ila 9 derece altında seyrededeceği ve Rüzgarların Elazığ'ın doğusu (Palu,Kovancılar,Arıcak ve Karakoçan) ve Bingöl il genelinde güney güneybatılı yönlerde kuvvetli rüzgar (40-70 km/sa) ve yer yer fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir, denildi. 

Meteorolojij Uyarılar:

"Rüzgarların Elazığ'ın doğusu (Palu,Kovancılar,Arıcak ve Karakoçan) ve Bingöl il genelinde güney güneybatılı yönlerde kuvvetli rüzgar (40-70 km/sa) ve yer yer fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgemiz geneli öğle saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.Bu sistemle birlikte görülecek kuvvetli yağışlar ile bölgelerimizin rakımı yüksek olan yerlerinde görülebilecek hafif zirai don hadisesine karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı, güncel tahmin ve uyarılarımız takip edilmelidir."

Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

 Elazığ Merkez ve İlçeler:

Elazığ/Merkez: 24°C

Ağın:24°C

Alacakaya:24°C

Arıcak:26°C

Baskil:21°C

Karakoçan:24°C

Keban:25°C

Kovancılar:24°C

Maden:25°C

Palu:26°C

Sivrice:21°C

Çevre İller:

Adıyaman:27°C

Bingöl:25°C

Malatya:23°C

Tunceli:25°C

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN