20 Yıldır Değişmez Lezzetleri Sunan 'Sarı Papiyon' Yeni Yerinde Hizmete Başladı

Kübra Kabukçu/ Elazığ'da 20 yıldır hizmet sektöründe  önemli işler  başaran ve Türk Mutfağının değişmez lezzetlerini müşterilerinin hizmetine sunan Sarı Papiyon yeni yerinde hizmete başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
20 Yıldır Değişmez Lezzetleri Sunan 'Sarı Papiyon' Yeni Yerinde Hizmete Başladı
Kübra Kabukçu/ Elazığ’da 20 yıldır hizmet sektöründe  önemli işler  başaran ve Türk Mutfağının değişmez lezzetlerini müşterilerinin hizmetine sunan Sarı Papiyon yeni yerinde hizmete başladı.

Yeni yerinde müşterilerine hizmet veren Sarı Papiyon’un sahibi Ahmet Polat yaptığı açıklamada, “2001 yılında Polatlar Güzel Bahçe olarak sektöre başladık. 2008 yılında Polatlar Güzel Bahçeyi kapattık. Aynı yılda Polatlar Sarı Papiyon adı altında devam ettik. Çalışmalarımız tamamen Türk mutfağı üzerine.” dedi.

DEPREMDEN DOLAYI ADRES DEĞİŞİKLİĞİMİZ OLDU
Türk Mutfağının değişmez lezzetlerini müşterilerinin hizmetine sunduğunu ifade eden Polat sözlerine şöyle devam etti: “ Döner,İskender,Izgara çeşitleri,pide ve lahmacun olarak devam ettik. Depremden dolayı adres değişikliğimiz oldu. Ara bir yer de iş yerimizi devam ettirdik. O ara yerde de 17 ay kaldım ama çok verim alamadım. Mahalle arasıydı. Şuanda da 3 haftadır Malatya yolunda bir yer devir aldık. Ve işimize devam ediyoruz. Konseptimiz aynı.” dedi.

BEN VE ÇOCUKLARIMIN YEMEDİĞİ YEMEĞİ ASLA MÜŞTERİLERİME YEDİRMEDİM
Ahmet Polat, “Hani bir söz vardır “Efsaneler Ölmez”. Ben hep bu sözle yoluma devam ediyorum.20 yıldan fazladır bu sektör de Elazığ’a hizmet vermekteyim. Şöyle söyleyeyim işimizi mümkün oldukça güzel ve kaliteli yapmaya çalışıyoruz. Ben ve çocuklarımın yemediği yemeği asla müşterilerime yedirmedim. Bu konu da çok hassasım.” diye ifade etti.

PANDEMİ DÖNEMİNDE DESTEK ALAMADIK
Ahmet Polat son olarak sözlerine şöyle devam etti: “Şuan da 14 personelim var. Niyetim 7/24 çalışmak. Olursa 24 personele çıkabiliriz. Sektörümüzdeki sıkıntılara da değinmek istiyorum. Maalesef altyapıdan yetişen personel yok. Usta bulmakta zorlanıyoruz. Bu konu da hükümetimizden yardım bekliyoruz. Ama her nedense suçlu yemek sektörü oluyor. Pandemi dönemin de kapalı kaldım ve bir kuruş destek alamadım. Depremden dolayı adres değişikliği yaptım, bu değişiklikten dolayı ticaret odası benden 1370 lira resmi gazete bedeli aldı. Her nedense hükümetimiz diğer mesleklere destek sağlarken bizim gibi esnaflara destek sağlanmadı. Yaptığım bütün girişimler sonucunda siz esnaf değilsiniz, şirketsiniz dediler. Bu konuda zor durumdayız.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN