02 Kasım Elazığ Hava Durumu

Elazığ'da bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı Bingöl ve Tunceli çevrelerinde yağışların yer yer kuvvetli olup yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir' denildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
02 Kasım Elazığ Hava Durumu
Elazığ'da bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı; Bingöl ve Tunceli çevrelerinde yağışların yer yer kuvvetli olup yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir' denildi.

Ayrıca açıklamada,  Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyredeceği ve rüzgârların doğulu yönlerden yönlerden hafif, yer yer orta kuvette eseceği tahmin edilmektedir, denildi. 

Meteorolojik uyarılar: "Elazığ, Adıyaman ve Bingöl çevrelerinde beklenen yağışların zaman zaman kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden oluşabilecek sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir."
 
Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

Elazığ Merkez ve İlçeler:

Elazığ/Merkez: 17°C

Ağın:15°C

Alacakaya:15°C

Arıcak:16°C

Baskil:14°C

Karakoçan:15°C

Keban:17°C

Kovancılar:15°C

Maden:16°C

Palu:17°C

Sivrice:15°C

Çevre İller:

Adıyaman:21°C

Bingöl:16°C

Malatya:16°C

Tunceli:16°C

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN