Başkan OR: 'Eğitim Hafife Alınmamalı'

Eğitim Öğretim yılının sıkıntılar ile başladığını ve bunun olumsuz sonuçlarının görülmeye başladığını belirten İYİ Parti İl Başkanı Or: 'Eğitim hafife alınmamalı' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Başkan OR: 'Eğitim Hafife Alınmamalı'
Eğitim Öğretim yılının sıkıntılar ile başladığını ve bunun olumsuz sonuçlarının görülmeye başladığını belirten İYİ Parti İl Başkanı Or: "Eğitim hafife alınmamalı" dedi.

Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ile birlikte ilimizde sıkıntıların yaşanmaya başladığını belirten İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or “ Gerekli önlemlerin alınarak Eğitim ve Öğretimin başlayacağını blelirten yetkililerin bu açıklaması, eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte havada kaldığı görüldü.” dedi

Elazığ’da güçlendirme yapılan okul sayısının 15 olduğunu yetkililerin açıkladığını belirten İYİ Parti İl Başkanı Mavlüt Or” Güçlendirme yapılan okullarda, okulun malzemeleri gerektiği şekliyle koruma altına alınmamış durumda. Öğrencilerin sayısının artması okullarda kordidorlarda sıkışıklığa, belirli mekânların kullanımında olumsuzluklara neden olmaktadır. Taşımalı eğitim için gerekli önlemlerin alındığını açıklayan Milli Eğitim Müdürliğinin aldığı önlemlerin yetersiz kaldığı görülmektedir. Gönül Kazancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kız ve erkek öğrencilerin tuvalet girişleri aynı kapıdan verilmiştir. Bu durum kabul edilemez. Bütün bunların sonucunda ilimizde iki okulda kovid vakaları tespit edilmiş ve bu sınıflar karantinaya alınmıştır.

İlimizde 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı sıkıntılar ve problemler ile başlamıştır. Sağlık Bakanlığının yaptığı haftalık vaka açılması, ilimizde vaka sayısının arttığını ortaya koymaktadır. Böylesi bir süreçte birleştirilmiş eğitim veren okullarımızda kovid ile mücadelede, sınıfların kalabalık olması fiziki mesafanin korunmasını zorlaştıracaktır. Buna karşılık öğrencilerin ve eğitim ordusundaki diğer yetkililerin hastalığa yakalanmasını kolaylaştıracaktır.

Eğitim ve Öğretim de yaşanan olumsuzlukların biran önce giderilmesini, yanlışların düzeltilmesini bekliyoruz.”  dedi
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN