Yıldırım: 'Onlar engelli değil, engelleri oluşturan bizleriz'

Elazığ'da bulunan engelli derneklerinin başkan ve yöneticileri, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım'ı ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Yıldırım: 'Onlar engelli değil, engelleri oluşturan bizleriz'
Elazığ’da bulunan engelli derneklerinin başkan ve yöneticileri, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım'ı ziyaret etti.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, özel bireylerin engelli olmadığını, engelleri bireylerin oluşturduğunu vurguladı. 

Başkan Yıldırım; "Göreve geldiğim günden beri en çok önemsediğim ziyaretlerden biri bugün gerçekleşti. Şehrimizde görev yapan engelli derneklerimizin başkan ve yöneticilerini parti binamızda ağırladık. Özel bireylerimizin sorun ve taleplerini dinledik. Çözüm için istişarelerde bulunduk. AK Parti, 20 yıllık iktidarı döneminde engelsiz vatandaşlarımıza eğitimden istihdama kadar her alanda eşit bireyler olarak toplumda var olabilecekleri imkanları sunmanın gayreti içinde olmuştur. Yine bizim dönemimizde 2005 yılında çıkarılan Engelliler Kanunu ile eğitim hizmetlerinden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar özel bireylerimizi ilgilendiren pek çok konuda tarihi nitelikte adımlar atıldı. Ayrıca 2010 yılında yapılan anayasa değişikliğiyle daha da ileriye gidilerek engelsiz bireylerimize yönelik pozitif ayrımcılık yapıldı ve hakları anayasal güvence altına alındı. Bunlar yeterli mi? Tabi ki değil. Onların daha iyi şartlarda yaşayabilmeleri için toplum olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Değişen şartlar ve ihtiyaçlar da dikkate alınarak bu özel durumlu vatandaşlarımızı çok daha müreffeh bir seviyeye hep beraber taşımalıyız. Öte yandan yeni il binamızı da yine özel kardeşlerimizin rahat ulaşabilecekleri şekilde tasarladık. Tüm kardeşlerimiz parti binamıza gönül rahatlığıyla gelebilirler. Bu duygularla tüm özel kardeşlerimize ve ailelerine saygı ve sevgilerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN