Şerafettin Yıldırım ve Ak Parti İl Yönetimi hayırlı olsun


Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü töreninde şu açıklamalarda bulunmuştu. "Büyük kongre sürecimiz önemli bir fırsattır. Belde, ilçe, il kongrelerimizi başlatıyoruz. Mevcut kadrolarımızla beraber herkesi kongre sürecimize aktif olarak katılmaya davet ediyorum. Kanaat önderleri kimlerse kadromuzu onlarla güçlendireceğiz. Bize Ömerler lazım. Bu Ömerleri bulduğumuzda, şuanki konumumuzdan daha ilerki bir konuma geleceğiz, hiç endişeniz olmasın."

Bu sözler üzerine onlarca tartışma programı yapıldı, yüzlerce köşe yazısı yazıldı. Bizler de köşe yazılarımızda dilimiz döndüğünce meramımızı anlatmaya çalıştık. 18 yılın vermiş olduğu metal yorgunluk nedeniyle Ak Parti teşkilatlarına sirayet eden bazı olumsuz durumlar bu kongre süreçleri ile aşılmaya çalışılacak. Çevre illerde Ak Parti kongreleri birer birer gerçekleştiriliyor. Sıra Elazığ'a geldi. Bildiğiniz üzere teamül gereği il yönetimleri tek liste ile seçime girer. Elazığ'da da böyle olacak. Genel Merkezin İl Başkanı belirleme sürecindeki "zaman aralığını" uzun tutması eleştiri konusu olmuştu.

 Neyseki beklenen oldu ve Şerafettin Yıldırım Ak Parti Elazığ İl Başkanı olarak göreve başladı. Erdoğan'ın gözünde Elazığ'ın "Ömer'i" olmaya layık görülen isim Şerafettin Yıldırım oldu. Hayırlı uğurlu olsun.

Geçtiğimiz Cuma günü Eğitim-Bir-Sen yönetimi olarak kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Bizleri gayet sıcak karşıladı. Samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Sorumluluğunun büyük olduğunu belirtti. Halka hizmet için verilen tüm görevleri yaptığı gibi İl Başkanlığı görevini de tüm enerjisi ile yerine getirmeye çalışacağını belirtti. AK Parti'nin kuruluş felsefesi olan "kimsesizlerin kimsesi olma" düsturunu bizlere hatırlattı ve bu düsturu kendisine şiar edindiğini belirtti.

Kendisinin anlattığı şu anekdot çok önemliydi ve bunu da sizinle paylaşmak istiyorum. Kendisi, İl Başkanlığı mülakatı için Reis ile görüşmeyi bekliyor. Verilen randevu saati üzerinden bir iki saat geçmesinin ardından içeri alınıyor. Randevunun gecikme sebebi ise Reis'in Macron ile görüşmesi. İçeri giriyor, Reis'in etrafında bir iki danışman, Erkan Kandemir ve Şerafettin Yıldırım. Reis, elinde Şerafettin beyin cv'sini okuyor ve bazı sorular soruyor kendisine. Pandemiden dolayı elini sıkamıyor ama en kısa sürede bu dileğinin de gerçekleşeceğine yürekten inanıyor. Ve emaneti teslim alıp Elazığ'a dönüyor.

Bu anekdot üzerine esas vurguyu ve aldığı mesajı bize şöyle anlattı. Reis dünya ile uğraşıyor. Gün içerisinde dünya liderleri ile görüşüyor, binbir türlü problemi bizzat çözmeye çalışıyor. Bir il başkanının belirlenmesi işini de Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'e havale edebilir. Siz belirleyin diyebilir. Ama demiyor. Bir fiil zaman ayırıyor ve kendisi belirliyor. Bunu gördüğüm için yükümün çok ağır olduğunun farkındayım diyor. Reis bu kadar fedakarca çalışırken ve kendini halka hizmete adamışken benim Elazığ'da bir dakikamı boşa harcama lüksüm yok diyor. Reis'i mahçup etmemek için onun yaptığı gibi 7\24 hakkın ve halkın hizmetinde olmam gerektiğini bir kez daha anladım diyor. Kibirden uzak durup tevazuyu elden bırakmadan sürekli alanda ve halkla iç içe olacağını ifade ediyor. Ve bu anlayışı tüm il teşkilatlarında hakim kılmaya çalışacağını söylüyor.

Ben kendisini şahsen tanıdığım için söylediklerinde samimi olduğuna inandım. Söyledikleri çok değerli. İnşallah söylemlerini bir an önce hayata geçirir. Zira tüm illerde olduğu gibi Elazığ'da da bir yenilenmeye ve öze dönüşe ihtiyacı var Ak Parti'nin.

Çok zor bir zamanda çok zor bir görevi üstlendi. 90'lı yıllardan beri tanıdığım Şerafettin Yıldırım'ın bu görevi layıkıyla yapacağına inancım tamdır. Kendisi Ak Parti'nin kuruluşundan itibaren çeşitli kademelerde davaya hizmet etmiş ve şu an bulunduğu mevkiye hak ederek gelmiştir. Tecrübesi, bilgi birikimi ve toplumdaki karşılığı ile İl Başkanlığı süresince hayırlı işlere imza atacağına inanıyoruz. Allah utandırmasın.

Şerafettin Yıldırım geçtiğimiz günlerde birlikte yol yürüyeceği il yönetimini de açıkladı. Genel olarak toplumda kabul gören, alanlarında başarılı, liyakati ve ehil kişilerden oluşan bir liste olarak gördüm.

Eğitim-Bir-Sen Yönetim Kurulu'nda birlikte  çalıştığımız, memuriyetten yeni emekli olan başkan yardımcımız Murat Şerbet de Ak Parti İl Yönetimi listesinde yer aldı. Kendisiyle çalıştığımız iki sene içerisinde çalışma disiplini, iş ahlakı ve İslami dava şuuru nedeniyle kendisine hayran olduğumu belirtmek isterim. Murat Şerbet gençliğinden beri Milli Görüş çizgisindeki partilerde aktif görev almış ve kuruluşundan günümüze kadar ailecek Ak Parti'ye hizmet etmiştir. Ona da yolun açık olsun diyor ve başarılar diliyorum.

AK Parti'nin yeni il başkanı Şerafettin Yıldırım ve yeni yönetim kurulunun Elâzığ'a hayırlı olmasını temenni ediyor hepsine başarılar diliyorum.

Bizler birer dost olarak doğru gördüklerimizi hak için, lisanı münasiple söylemeye devam edeceğiz. Sürece olumlu katkı yapmak en büyük gayemizdir.

Allah'a emanet olun.

tahayusufsarigul@elazighakimiyethaber.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13May

İyi Bayramlar Kudüs...

11May
25Nis
05Nis
29Mar