Vali Dr. Ömer Toraman ELEP'in Konuğu Oldu

Elazığ Ekonomi Platformu toplantısı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi. Toplantıya Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman da katıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Vali Dr. Ömer Toraman ELEP'in Konuğu Oldu
Elazığ Ekonomi Platformu toplantısı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman da katıldı.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Her ay düzenli olarak düzenlenen kısa adı ELEP olan Elazığ Ekonomi Platformu’nun istişare toplantısı yapıldı. 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, iş insanları ve STK temsilcileri katıldı.

SARAÇ: EL BİRLİĞİ İLE ELAZIĞ’IN EKONOMİSİ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK
Toplantı da konuşan ELEP Başkanı Ahmet Saraç, “Burada özellikle sayın valime çok teşekkür etmek istiyoruz. Ayağının tozuyla Ekonomi Platformuna geldi, bizleri şereflendirdi. Bu da gösteriyor ki sayın valim Elazığ’ın ekonomi problemlerine vakıf durumdadır. İnşallah el birliği ile tüm ekonomik problemler çözülecek. Deprem öncesi, pandemi öncesi Elazığ ekonomisi kaldığı yerden devam edecek. Tabi deprem öncesi Elazığ ekonomisinde büyük bir şahlanma vardı. Çok ciddi yatırımcılar gelmeye başlamıştı. Ama deprem, pandemi derken bu hız kesildi maalesef” ifadelerini kullandı.

ARSLAN: BU SÜREÇLERİN HER BİRİ HIZLI BİR ŞEKLİYLE İLERLEYECEK VE ŞEHRİMİZE KAZANDIRILACAK 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan da, “Bizlere katılımıyla şereflendiren sayın valimize sonsuz teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası şehrimizde faaliyet gösteren tüm ekonomik sivil toplum örgütleriyle birlikte süreçleri yakinen takip etmeye devam ediyor. Bugün ki toplantımızın gündem maddelerinde de Ekonomi Platformu’muzun da gündeminde olan Elazığ’daki altıncı bölge teşvik sistemi, ikinci üniversitenin kurulması, aynı zamanda takip ettiğimiz mobilyacılar sitesi mobilya imalatçılar sitesi, gıda toptancılar sitesi, küçük sanayi sitesi, inşaat malzemecileri siteleriyle alakalı görüş terapisinde bulunmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki sayın valimin himayelerinde ve desteklerinde bu süreçlerin her biri hızlı bir şekliyle ilerleyecek ve şehrimize kazandırılacak” şeklinde konuştu.(
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN