Ticaret Borsası'nın Raporu Bakan Yardımcısına İletildi

AK Parti MKYK Üyesi Metin Bulut ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyukdede'yi ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

AK Parti MKYK Üyesi Metin Bulut ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyukdede’yi ziyaret ederek Ticaret Borsası tarafından hazırlanan ve Elazığ'ın sorunları ile taleplerini içeren raporları iletti.

Gerçekleştirilen ziyarette Başkan Dumandağ, hayvan ürünleri organize sanayi bölgesi içerisinde yapımını planladıkları ticaret borsası tedarik ve ticaret merkezi projesi için Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’den destek istedi.

Şehrin hayvancılık ve kırmızı et sektörüne dayalı sanayi gelişimi, sorunları ve çözüm önerilerini de içeren dosyayı Bakan Yardımcısı Büyükdede’ye takdim eden Dumandağ, borsa olarak ilin sorunları ile yakından ilgilendiklerini kaydetti.

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Bulut, şunları söyledi: "Elazığ Ticaret Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Ali Dumandağ ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sn. Hasan Büyükdede’yi ziyaret ettik. Hayvan Ürünleri OSB içerisinde yapımı planlanan Elazığ Ticaret Borsasının “Tedarik ve Ticaret Merkezi Projesi” başta olmak üzere ilimizde hayvancılık ve kırmızı et sektörüne dayalı sanayinin gelişimi ile ilgili talep ve projelerimizi ilettik. Bakan Yardımcımız Sn. Hasan Büyükdede’ye yakın ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Besi Organize Sanayi başından beri yakından takip ettiğimiz projelerimiz arasında. Şehrimizde istihdamı artıracak yatırım projelerini yakından takip ediyoruz. Organize Sanayi Bölgelerimizin gelişimi şehrimizin için hayati önemde. Yatırımcı ve girişimcilerin yanında olmaya devam edeceğiz."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN