Tartışma Büyük..

Milli mücadeleyi ve halkın emparyalistlere olan direncinin nişanesi olarak 'Gazi' ünvanından duydukları rahatsızlıktan olacak ki Gaziantep teşkilatı önünde 'Antep' yazan kürsüden konuşan ve Bir dizi ziyaret için Gaziantep'e giden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çözüm süreci ile ilgili açıklamalarına yeşil ışık yakarken, Millet İttifakıyla ilgili sert açıklamalar yapmış.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gaziantep’te partililerle buluşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Gaziantep İl Binası önünde yaptığı açıklamada, 4 gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti sırasında dile getirdiği çözüm süreciyle ilgili yeşil ışık yakarak, "Evet, çözüm süreci bu ülkenin kıymetli süreciydi. Bundan sonra önümüze tekrar gelirse yapmaktan asla tereddüt etmeyeceğimiz bir süreçten bahsediyoruz” demiş.

Konuşmasında Millet İttifakı'na da sert tepki gösteren Pervin Buldan, 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı tarafından kazanılan İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya seçimlerinde Demokratik Güç Birlikleri adı altında desteklerde bulunduklarını hatırlattı. 

Buldan, bundan sonraki süreçle ilgili “Sadece bir taraf için söylemiyorum. Diğer tarafta diğer taraf derken elbette Millet İttifakını kastediyorum. Bu ülkede kim iktidar olmak istiyorsa, bu ülkeyi kim yönetmek istiyorsa bu ülkenin en büyük sorunu olan Kürt sorununu çözmek zorundadır. Bu sorun çözülmeden de bu ülkeye demokrasi gelmeyecektir. Onun için hiç kimse Kürtlerin oylarını cebinde kesin olarak görmesin. Teknik olarak görmesin. Geçmişte özellikle son seçimlerde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya seçimlerinde desteklediğimiz Demokratik Güç Birlikleri elbette ki önemliydi, elbette kıymetliydi. Ancak bundan sonraki süreçlerde hiç kimse bizden aynı tavrı beklemesin. Aynı tavrı göstermeyeceğimizi de herkes artık bilsin” diye konuşmuş. 

Pervin Buldan açıklamalarına bakılırsa Millet İttifakında çok şeyler değişecek gibi. Millet İttifakına HDP’nin desteği olduğu her platformda konuşulurken, İYİ Parti’nin HDP konusunda kafa karıştıran sözlerini hepimiz hatırlıyoruz.

PKK ile arasına mesafe koyamayan ve her defasında terör örgütünün arka bahçesi olan HDP’ye CHP ile olan  samimi duruşu hepimizin bildiği bir konu. HDP’nin zaten CHP’den zaten bir rahatsızlığı yok. HDP’nin   rahatsız olduğu konu İYİ Parti’nin geçtiğimiz dönemlerde HDP ile ilgili kullandığı sözler…

Perde arkasında ittifak ortaklarının ne konuştuğu ya da ne düşündüklerini tahmin etmek zor ama bilinen bir gerçek ki HDP, önümüzdeki seçim de Millet İttifakına destek vermeyecek gibi.Zaten Pervin Buldan’ın sözlerinden şu ortaya çıkıyor, ya dediğimizi yaparsınız yada seçim de bizden destek göremezsiniz…

İYİ Parti ve CHP,HDP’yi kaybetmeyi göze alır mı bilinmez ama Millet İttifakın da tartışmalar bitmeyecek gibi…
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN