Muhtar Yusuf Çakmak Saldırı anını anlattı

TOKİ inşaatlarına yük taşıyan şoförün saldırısına uğrayan Mustafapaşa Mahalle Muhtarı Yusuf Çakmak açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Mustafapaşa mahallesinde devam eden TOKİ inşaatlarına yük taşıyan tır şoförünün yolu kapatması nedeniyle uyarıda bulunan Muhtar Çakmak tır şoförünün saldırısına uğradı.

Aldığı yaralar nedeniyle hastaneye kaldırılan Muhtar Çakmak taburcu edildikten sonra açıklamalarda bulundu.

Olayın nasıl geliştiğini anlatan Muhtar Çakmak; “Muhtarlıkta birkaç vatandaşımızla birlikte oturuyorduk, dışarıdan bağrışmalar duyunca bende olay yerine gittim. Tır yolu kapatmış, iki genç arkadaşımız taksi ile yanaşmışlar tır şoförü kafasını taksinin içine sokmuş gençlere hakaret ederek çakal mısınız siz dedi. Ben de yaptığının ayıp olduğunu söyledim. Hem yolu kapatmış izini yok hem de vatandaşlara hakaret ediyor. Ben mahalle muhtarı olduğumu söyledim, bana sen devleti arkana almışsın sende çakalsın dedi. Benim silah çektiğimi söylemiş böyle bir durum olmadı benim yanımda şahitlerimde vardı. Ben oraya görevimi yapmak için gittim.’’dedi.

GÜL: "MUHTARIMIZ DEVLETİ TEMSİL EDİYOR"

Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül de yaşanan saldırıya tepki gösterdi. Başkan Gül: “Muhtarımız devleti temsil ediyor. Devletin görevlisi devletin görevini yaparken maalesef alçakça bir saldırıya uğradı. Biz duyar duymaz yanına geldik. Sahipsiz bırakmadık muhtarımızı. Elazığ’da maalesef birçok sahipsizlik dedi. Biz muhtarlar arasında bu sahipsizliğin olmadığını gösterdik. Bu sıkıntıyla ilgili muhtarımız defalarca bizi aradı. Burada bir olayın patlak vereceği daha önceden belliydi” dedi.

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN