Fırat Üniversitesi Geleceğe Nefes Olmaya Devam Ediyor

Fırat Üniversitesi Rektörlük Kampüsünde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 23 bin fidan toprakla buluşturuldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Fırat Üniversitesi Geleceğe Nefes Olmaya Devam Ediyor
Fırat Üniversitesi Rektörlük Kampüsünde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 23 bin fidan toprakla buluşturuldu.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Türkiye’nin en yeşil kampüslerinden birine sahip olan Fırat Üniversitesi geleceğe nefes olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Harput Yerleşkesinde 23 bin fidan toprakla buluşturulurken bu kez Rektörlük Kampüsünde 23 bin fidan öğrencilerin katıldığı törenle toprakla buluşturuldu. 

"Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla Fırat Üniversitesi ve Orman Bölge Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü ağaç dikim etkinliğine Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Kadın Kolları Başkanı Hülya Göktaş, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Ağaçlandırma etkinliği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü olarak ilan etmesiyle Fırat Üniversitesi olarak Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte her öğrenciye bir fidan etkinliği kapsamında Harput Yerleşkesinde ve Rektörlük Kampüsünde ayrı ayrı 23’er bin fidanı toplamda 46 bin fidanı toprakla buluşturduklarını söyledi. Rektör Göktaş, amaçlarının hem Fırat Üniversitesi’ni Türkiye’nin en yeşil kampüsü haline gelmesini hem de Elazığ’a temiz bir nefes aldırmak olduklarını belirtti. 

Gerçekleştirilen etkinlikte Fırat Üniversitesi akademik ve idari personelleriyle öğrenciler tek tek fidan dikti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN