Fedakârlık Sırası Bizde…

Ülke genelinde  korona virüsle mücadele kapsamında aşı çalışması yürüten sağlık ekipleri, 3 bin rakımlı bölgede patika yolları aşarak aşıyı vatandaşın ayağına kadar götürüyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye, korona virüsü salgını sürecinde hem hastane hizmetleriyle hem de aşılama planlamasıyla dünyaya örnek olmaya devam ediyor. En fazla aşılama yapan ülkelerin arasına giren Türkiye, olumsuz arazi şartlarına rağmen en ücra köşelerde yürüttüğü aşı çalışmalarıyla da dünyada adını sıkça duyurdu.

Doktor, hemşire, anestezi teknikeri ve yardımcı personelden oluşturulan aşı ekibi Tarım ve hayvancıkla ilgilendikleri için ilçe merkezine gidemeyen vatandaşlar için harekete geçerek dağ bayır demeden aşılama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, aracın gidemediği engebeli arazide, patika yolları aşarak tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara aşı hizmeti götürüyor. 

Elazığ Hakimiyet Gazetesi olarak geçtiğimiz günlerde aşı konusunda tereddüt yaşayan vatandaşlarımız için özel bir ekip kurulmasının önemli olduğunu ve aşılama konusunda gerekirse  vatandaşlarımızın kapısının çalınarak, ikna edilmesi gerektiğini ifade etmiştik. 

Özellikle son bir aydır aşılama da önemli mesafe kat ettik. 53 milyona yaklaşan aşılama oranıyla bir çok ülkeyi geri de bıraktık. Unutmayalım ki aşı koronavirüs ile mücadele de en önemli silahımız. 

Sağlık çalışanlarının gösterdiği bu fedakarlığa bizler de destek verelim ve vatandaş olarak aşımızı ihmal etmeyelim.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN