Yardım Haberleri

Yardım Haberleri

Fırat Üniversitesi, Kovancılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerini Ağırladı

“Fırat’ta Bir Gün” etkinliği kapsamında, Kovancılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri meslek tercihlerine yardımcı olması amacıyla Fırat Üniversitesini ziyaret etti.

Elazığlı Bürokrat Böyle Olmalı

Birçok bakanlık ve kurumlarda bakan yardımcılığı, genel müdür ve üst düzey görevlerde bulunan hemşerilerimizin varlığı ile gurur duyuyoruz. Ancak bugüne kadar bazı bürokratlarımızın şehrimize herhangi bir katkılarının olmamasından da yakınıyoruz. bu konuda ilk ezber bozan bürokratımız ise TEDAŞ Genel Müdürü Hemşerimiz Ömer Sami Yapıcı oldu.

Eski Kafa, Eski Yöntem

Millî Eğitim Bakanlığı, LGS ve YKS sınavına girecek öğrencilere destek olmak amacıyla 12 milyon çalışma kitabı bastırarak 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtmış.

Eksiği Umut Yapmak

Türkiye 2023 yılında yapılacak seçimlere hazırlanırken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, anketlerdeki son durumu açıklamış.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Uzman Yardımcısı Alacak

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın Uzman Yardımcısı alacağı öğrenildi.

Fırat Üniversitesi, Şanlıurfa Ceylanpınar İmam Hatip Lisesi Öğrencilerini Ağırladı

Fırat’ta bir gün etkinliği kapsamında, Şanlıurfa Ceylanpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri meslek tercihlerine yardımcı olması amacıyla Fırat Üniversitesini gezdi.

Elazığ'da ihtiyaç sahiplerine 176 milyon lira yardım yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre bakanlık Elazığ'da Ocak 2022 - Mart 2022 dönemleri arasında toplam tutarı 276 milyon lirayı bulan nakdi yardımda bulundu.

Evinin sular içerisinde kalmasını gözyaşlarıyla izleyen afetzede: 'Allah'a hamt olsun canımız sağ, çocuklarımız kurtuldu'

Elazığ'da dün meydana gelen sağanak yağış sonrası evini su basma anını gözyaşları içerisinde izleyen afetzede Mehmet Sait Karadağ, Allah'a hamt olsun canımız sağ, çocuklarımız kurtuldu. Bir sıkıntı yaşamadık. Afettir Allah'tan gelmiş, başımızın gözümüzün üstüne yapabileceğimiz bir şey yok. Allah bütün afetzedelere yardım etsin dedi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Yöneticilerinden Bayram Ziyaret

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekim yardımcısı Prof. Dr. İsmail Demirel ve hastane yöneticileri hastane personeli ve hastalarla bayramlaştı.

TKKD Elazığ Şubesi Ramazan Ayı Boyunca Yardımlarına Devam Etti

TKKD Elazığ Şubesi yardımlarına devam ediyor.

Yeniden Refah Partisi İftar Yemeğinde Buluştu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Altınöz: “Dünyanın birçok yerinden Müslümanlar Erbakan’ı ziyaret ediyor”

ELAZİZ-DER Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor

ELAZİZ-DER 42 bin kitap desteğinden sonra Ramazan ayı boyunca yardımlara devam ediyor.

Elazığ Belediyesi Çölyak Hastalarını Bayramda da Unutmadı

Ramazan ayında sosyal yardım hizmetlerini devam ettiren Elazığ Belediyesi, kentteki çölyak hastası vatandaşlara glutensiz gıda kolisi oluşturarak evlerine gönderdi.

İHH’dan Sudan Müslümanlarına Yardım ve İftar

'Ramazan paylaşmaktır, Ramazan hatırlamaktır' sloganıyla yola çıkan Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ’da olduğu gibi dünyanın dört bir yanında mazlumların ramazan sevinçlerine ortak olmaya devam ediyor.

KYK Genel Müdürü Er'den Vali Toraman'a Ziyaret

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim BAYDAŞ ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Recep Ali ER, Vali Dr. Ömer TORAMAN'ı ziyaret etti.

Bülbüloğlu'ndan 23 Nisan Çocuk Bayramı mesajı

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Dağlardan Topladığı Çedene İle Sabun Üretiyor

Başak MERAL GÜNDÜZ/Hobisini mesleğe dönüştüren Tuba Bahçeci, atölyesinde kendi yaptığı özel sabunları müşterilerine ulaştırmaya devam ediyor. Doğal Sabunlar peeling, nemlendirme, parlatma ve canladırma dahil cilde sayısız fayda sağladığını söyleyen Bahçeci, cilt lekeleri, sivilce, sedef egzama ve akne gibi rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı olur. Her doğal sabunun özelliği birbirinden farklıdır. Amaçlarının insanların doğal sabunlarla tanışması ve fayda sağlaması olduğunu ifade etti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu 20 Uzman Yardımcısı alıyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun 20 Uzman Yardımcısı alacağı öğrenildi.

Belde ve Köylerdeki İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Çağrısı

Elazığ Mollakendi Beldesi Muhtarı Bekir Demirelli, belde ve köylerdeki ihtiyaç sahiplerinin bu süreçte göz ardı edilmemesi gerektiğini belirterek destek çağrısı yaptı.

Çiftçinin 12 Aylık Emeği 1 Saatte Yok Oldu

Elazığ’ın Baskil ilçesinde çiftçinin en önemli gelir kaynağı olan kayısı, hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle yandı. Donun vurması ile büyük bir zarar yaşayan çiftçiler, kendilerine yardım edilmesini bekliyor. 

Bağış kumbarasını çalan 2 şüpheli yakalandı

Malatya'da bir yaşındaki SMA Hastası Destan Duru'nun tedavisi için oluşturulan yardım standındaki bağış kumbarasını çalan 2 kişi yakalandı.

İttifaklar At Başı Gidiyor

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaşmasıyla seçim hazırlıklarını sürdüren partiler anketlerle oy potansiyellerini ölçüyor. Bu kapsamda kendi anketini yaptıran CHP'nin oy oranını Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, canlı yayında açıkladı. Salıcı, AK Parti'nin yüzde 30, CHP'nin yüzde 28 bandında olduğunu söylerken Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı'ndan 1 ila 3 puan önde olduğunu ifade etti. 

İHH’dan 15 Ramazan Yetim Günü İftar Programı

İHH İnsani Yardım Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen 15 Ramazan Dünya Yetim Günü iftar programı Elazığ Belediyesinin desteği ile gerçekleştirildi.

Elazığ SYSK’dan iki sporcuya milli davet

Karadağ’da düzenlenecek olan Akdeniz Hentbol Konfederasyon Şampiyonası’na katılacak olan Türk Milli takımı kadrosuna Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü’nden iki sporcu çağrıldı

İHH Elazığ Şubesinde Geleneksel İftarlar Sürüyor

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Ramazan ayı münasebetiyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftarlara bu yıl da devam ediyor.

Malatya TSO, Ramazan gıda yardımlarını yerel firmalardan aldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), geleneksel olarak yürüttüğü Ramazan Ayı yardım faaliyetlerine bu yılda devam ediyor. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 2 bin 500 aileye ulaştıracakları gıda kolilerini yerel firmalardan temin ettiklerini söyledi.

Elektrik Mühendisleri Odası Elazığ İl Temsilcisi Aydın Ersöz Oldu

Elektrik Mühendisleri Odası Elazığ İl Temsilcisi Selcen Aydoğmuş ve yardımcısı Selahattin Yıldız istifa etti.

Elazığ SYSK, 5’te 5 yaptı

Kahramanmaraş’ın ev sahipliğinde düzenlenen Küçükler Hentbol Türkiye Şampiyonası’nda Elazığ Sosyal Yardımlaşma SK, grubunu 5’te 5 yaparak tamamladı ve son 16 turuna yükseldi

İşadamlarından Ramazan desteği

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD )Malatya Şubesi tarafından, ödeme güçlüğü çeken insanlara yardımcı olunması için bakkallara borcu olanların borcu ödenip, askıda ekmek uygulamasına katkı sağlanıyor.

Yanlış Ama En Makul Olanı…

Paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma ayı ramazanın başı rahmet olan ilk on gününü geride bıraktık. Her anıyla sükûnet ve sakinlik  içeren bu feyizli ayda hayırseverlerimizin destekleri de başladı ve devam ediyor.