Meral Akşener Haberleri

Meral Akşener Haberleri

İYİ Parti Yönetimi Oluştu mu?

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın ile parti genel merkezinde bir araya geldi.

HDP, Daha Ne Desin?

CHP, çok inkâr etmese de İyi Parti lideri Meral Akşener’in şiddetle karşı çıktığı HDP ile birlikte hareket edip ortak kararlar alma konusuna, HDP'li milletvekili Musa Piroğlu, katıldığı bir Youtube kanalında açıklık getirmiş ve partisinin CHP ve İYİ Parti ile ittifak yaptığını açıkça da itiraf etmiş.

Evet, Mesele Türkiye…

Daha önce " Ben, Cumhurbaşkanı değil başbakan adayıyım" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanının "Kararınızı gözden geçirin, Cumhurbaşkanı adayı olun" çağrısı yapmış. Bu nazik teklif ve öneriye, “Mesele; ben meselesi değil, mesele Türkiye. Kırıp dökmeden parlamenter sisteme geçirecek bir Cumhurbaşkanı adayı ile gerçekleştirebiliriz." yanıtını vermiş.

Millet’in ‘Sıra’ Tartışması

2023 Haziranın da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bir yıl beş ay kaldı. Cumhur ittifakının adayı Erdoğan olarak belliyken, Millet ittifakında hala belirsizlik sürüyor.

Başka Sorum Yok?

CHP ve İYİ Parti, her adımları ve söylemleri ile eli kanlı terör örgütünün emrinden çıkmayan HDP’nin desteğini almadan seçim kazanamayacakları ve Cumhurbaşkanı ya da Akşener’in hayali olan başbakanlık koltuğuna oturamayacaklarını zannettikleri için bu kesimi küstürmemek adına her türlü yarenliği yapmaktan geri kalmıyorlar.

Dikkat, Anket Var!

CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi'nin oluşturduğu Millet İttifakı, 2022'de seçim atmosferine girmek için bir dizi adım atmayı planlıyor.

Büyük Millet İttifakı

Son dönemde siyaset sahnesi ısınırken ittifakların ortaklıklarını genişletme çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Millet İttifakı'yla ilgili ortaya atılan bir iddia ise gündemi değiştirecek türden

Kılıçdaroğlu Niye Bıraksın ki?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın sunduğu 'Az Önce Konuştum' programına konuk oldu.

Kılıçdaroğlu ilk kez bu kadar net konuştu, gözler Akşener'e çevrildi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili ilk kez bu kadar net konuştu. Kılıçdaroğlu, "İttifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmamda bir sorun yok. İttifak liderleri bu konu hakkında hiç konuşmadık. Eğer ki ittifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmaktan gurur duyarım. Akşener, Başbakanlığa yakışır. Deneyimi vardır. Bakanlık da yapmıştır." dedi.

Akşener’den Kılıçdaroğlu’na Veto

'Başkent Yeni Otobüsleriyle Buluşuyor' programına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a çalışmaları için teşekkür etti.

Siyaset Arenası: Elazığ

Doğal Afetler, pandemi, kuraklık ve ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği son 2 yıl neticesinde seçim sath-ı mailine girilirken ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da bugünlerde siyasetin nabzı her geçen gün yükseliyor. Hem iktidar hem muhalefet içerisinde aday olma yarışları ve Elazığ’da büyük bir değişim yaşayacağı öngörülen siyasi tercihler neticesinde Elazığ’ın adeta siyasi bir arenaya dönüşeceği gerçeği de apaçık ortaya çıkıyor.

Akşener'den partisine miting talimatı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in talimatıyla parti yetkililerinin bölgesel miting hazırlık çalışmalarına başladığı belirtildi.

Değişimin Ayak Sesi Bu mu?

Türkiye Barolar Birliği’nde (TBB) Metin Feyzioğlu’nun seçimleri kaybetmesi ile yaşanan yönetim değişikliği, özellikle Millet ittifakı cenahında değişimin ayak sesleri olarak yorumlandı.

Türkeş Paylaşılamıyor

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Ankara'da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından "Türkeş'in doğum günü" nedeniyle bir etkinlik düzenlenmiş, program esnasında bazı kişiler salona girerek kavga edip arbede çıkarmış ve davetliler arasında çok sayıda kişi yaralanmıştı.

6 Ay Demedim!

Amasya gezisinde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e bir vatandaş, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi öncesinde kullandığı "Başbakan olacağım" sözlerini hatırlatarak "Ben 6 ay sonra başbakan olacağım dediniz" ifadelerini kullandı. Akşener'in "6 ay demedim. Kardeşim, yalan söylüyorsun" yanıtını vermesinin ardından soru sormak isteyen vatandaş, çevredeki partililer tarafından uzaklaştırılmış.

Fikrin ‘İnce’ ‘Gül’ü

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Atanmanın Yolu 3600

Atanamayan öğretmenlerin sorunu yıllardır ülkemizin kanayan yarası... Maalesef bu sorun her geçen yıl üniversitelerin verdiği yeni mezunlarla daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

İYİ Parti Elazığ Gençlik Kolları Teşkilatında Nöbet Değişimi

Kıymetli hemşehrilerim; İYİ Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Burak ÖZGÜL görevini Mehmet Ali KAHVECİOĞLU’na devretti.

Kimi Gandirisiz?

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, gündemdeki ittifak tartışmalarına ilişkin net mesajlar verdi. Poyraz, CHP'nin HDP ile ittifak yapması durumunda kendilerinin böyle bir ittifak içerisinde yer almayacağını dile getirdi. Poyraz ayrıca, CHP ile İYİ Parti arasında ittifak değil iş birliği olduğuna vurgu yaptı.

İYİ’nin İyileri

Türk siyaseti geçmişte sağ ve sol olarak iki   kol üzerinde yürüdü ve her cenahın bir partisi olurdu. Bu anlamda solun değişmez partisi CHP olurken, sağ cenah uzun dönem Demokrat Parti çizgisinde yer alan Adalet Partisi ile yol yürümüş, 1970’lerde ise sağ cenahta MSP ve MHP de muhafazakar kanatta yerini alan partiler olmuştu.

Ercan ‘İyi Parti’nin Yükselişi Devam Edecek’

İş insanı İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, Genel Başkan Meral Akşener’in Bingöl ve Elazığ’da hakla buluşma programları ve ziyaretlerinin oldukça yoğun, verimli ve partilerinin halkın umudu olma yolunda yükselişini devam ettirdiğini göstermesi açısından başarılı olduğunu kaydetti.

Cezayı Millet Keser

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, Bingöl'de bir şehit yakınına küfretmesi karşısında kamuoyunda oluşan tepkisi sebebiyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in isteği üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmişti.

Fezleke Bakanlıkta!

Bingöl'de Meral Akşener'e protestoda bulunan şehit yakını Tahir Gümren'e küfreden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

İYİ’nin Ağzı İyi Bozulmuş

Bingöl'de şehit ağabeyine küfür eden İYİ Parti milletvekili Lütfü Türkkan’ın bu çirkin sözleri Türkiye’nin gündemine oturmuş ve oldukça tepki almışken, Genel Başkan Meral Akşener’in yorumunun ne olacağı merak ediliyordu.

Akşener: 'Lütfü Bey Bir Hata Yaptı'

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener, "Lütfü Bey bir hata yaptı. Ancak kendisi, yaptığı hata karşısında olgunluk gösterdi. Önce çıktı, açık yüreklilikle özür diledi" dedi.

İYİ’den CHP’ye: ‘Hüşün!’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Bingöl ziyaretine Lütfü Türkkan'ın şehit ağabeyine ağır küfürleri damga vurmuşu.

Türkkan'ın yerine geçen isim Erhan Usta oldu

Bingöl'de şehit yakınına ağır şekilde küfür etmesinin ardından Meral Akşener'in talimatıyla görevden ayrılan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın yerine İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta grup başkanvekilliğine seçildi.

Or: 'Sessizliğimiz Edebimizden ve Saygımızdandır'

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, Meral Akşener'in Elazığ ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti'den açıklama: 'Görevden Almadık'

Meral Akşener'in Bingöl ziyareti sırasında şehit yakınına küfür ettiği anlar kameralara yansıyan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Akşener'in talebi üzerine görevinden istifa etti.

İyisi Kötüsüyle…

İYİ Parti Genel Başkanının Cuma günü ilimize gerçekleştirdiği ziyaret her ne kadar Bingöl’de Lütfü Türkkan’ın şehit yakınına yönelik küfrün gölgesinde kaldıysa da değişik yorumlar yapılmasına sebep oldu.