Meral Akşener Haberleri

Meral Akşener Haberleri

Görgözeler Ankara'da...

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi.

'Bana Yıkacağınızı Biliyordum'

Adamın biri köye muhtar olmak istiyormuş ama bunu da açıkça ifade edemiyormuş.  Toplamış köyün ileri gelenlerini ve “İçinizden birini köye muhtar yapalım” teklifini sunmuş. 

HDP, Şerh Koymuş!

2023 yılındaki seçimlere birlikte girmesi beklenen 6'lı ittifakta, Cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmaları günden güne daha da artarak devam ediyor.

CHP’nin Cığızlığı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 11-12 Haziran tarihlerinde şehir dışına çıkması nedeniyle yerine daha önce vekâlet eden ve başkan yardımcısı olarak görevde bulunan CHP'li İBB Meclis Üyesi Hüseyin Aksu yerine İYİ Partili Akın Gürkan'a vekâlet vermesi, CHP cenahında krize sebep olmuş.

Ana Muhalefet Değişiyor mu?

Ankette ortaya çıkan sonuç şu ki Ak Parti geriliyor, CHP yerinde sayıyor,  fakat İYİ Parti sürekli yükseliyor. İyi Parti’ye Ak Parti’den oy gitme ihtimali varsa da bu en düşük oranda kalır. İyi Parti’nin oylarının belirli bir periyotta ve düzenli artmasıyla, MHP’nin oylarının aynı periyotta düşüşe geçmesiyle doğru bir orantının olduğu çok net görülüyor. MHP de bu gerçeği görüyor olacak ki  adım adım il ve ilçeler gezilerek hem bunun önüne geçilmek isteniyor hem de  yapılacak seçimlerin stratejik önemine ve aksi durumda ülkemiz ve halkımız aleyhinde  oluşabilecek sorunlara dikkat çekiliyor.

Siyaset mi Fitne mi?

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin kullandığı "Alevi kimliği Sünniler için endişe" ifadesi gündem olmuştu.

Kim Geriyormuş?

Türkiye, 2023 yılında yapılacak seçimlere hazırlanırken  ve AK Parti iktidarı, 20 yılda yaptığı hizmetleri ve gelecekte neler yapabileceklerini anlatırken muhalefet ise siyasetini intikam söylemleri üzerine oturttu.

Ne Yaptın Sen Usta!

İyi Parti, kurucularının çoğu ülkücü gelenek ve MHP’den gelen, milliyetçiliği milli konulardaki hassasiyeti ile yola çıkmış bir partiydi.

İktidar Uğruna…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ev sahipliğinde dördüncü kez bir araya geldi.

Millet, Garantiledi mi?

2023 seçimleri için geri sayım devam ederken anket şirketleri de yapmış oldukları araştırmaların sonuçlarını yayınlamaya devam ediyor. Son olarak Alf Araştırma şirketi 13-17 Mayıs tarihleri arasında 51 kentte yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Meydanlar Isınıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana, Kılıçdaroğlu İstanbul, Babacan Gaziantep, Davutoğlu Şırnak, Fatih Erbakan Sivas'ta, diğer siyasi liderler de parti programları için meydanlara indi ve ülke seçim havasına girdi. Siyaset hız kazandı, meydanlar ısınıyor…

Millet İttifakını Ak Parti Büyütüyor

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Metropoll Araştırma, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptığı araştırma sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Ankette Erdoğan'ın karşısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konulmuş.

İYİ, Düşüyor

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Avrasya Araştırma Şirketi'nin Başkanı Kemal Özkiraz, son anket sonuçlarını paylaştı.

İyi Partili Vekil Ak Parti’ye Geçti

2018 yılında yapılan genel seçimlerde İYİ Parti'den balıkesir Milletvekili seçilen İsmail Ok, 2020 yılında istifa etti. Ok, istifası sırasında yaptığı açıklama ile İYİ Parti yönetimi ve Meral Akşener'e ateş püskürmüştü. Ok, aradan geçen 2 yılda bağımsız olarak vekilliğini sürdürdü. Ok, bugün AK Parti'ye katıldı.

İyi Parti İl Başkanı Gürgözeler’den “İlçelere Ziyaret'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile geçtiğimiz günlerde iftar programına katılan İl Başkanı Servet Gürgözeler açıklamalarda bulundu.

“Küstüm, Oynamıyorum!”

Parlamenter sisteme dönüşte anlaşan muhalefetin 6'lı masayı kurmasından sonra başlayan çekişmeler, 'ömrü uzun olmaz' yorumlarını haklı çıkartacak boyutlara ulaştı.

Yavaş'tan Adaylık İddialarıyla İlgili İlk Açıklama!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti lideri Meral Akşener'le görüşmesinin ardından cumhurbaşkanı adaylığı iddialarıyla ilgili konuştu.

Rüzgâra Göre Oy Verilmez

Son günlerde aşırı fiyat artışları, enflasyonun yüzde 62’lere yükselmesi, maaşların erimesi ve açlık sınırının 7 binlere çıkmasıyla birlikte muhalefet partilerinin sesi daha bir gür ve sık çıkmaya başladı.

Karakterli Çıktı…

İYİ Parti'de yeni Başkanlık Divanı'nda görev verilmeyen ve istifa edeceği iddiası gündeme gelen İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısına katıldı ve basın mensuplarına açıklamada bulundu.

"Neyi Taşıyamadınız?"

İYİ Parti'de önce grup başkanvekilliğinden, sonra parti sözcülüğünden alınan İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun, son olarak da Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı görevine son verildi.

Ak Parti, Stratejisini Arıyor

Haziran 2023 seçimleri öncesi partiler seçim politikalarını ve söylemlerini oturtacağı konular üzerinde çalışmaya başladılar.

Biz Demiştik!

Biz demiştik cümlesinden çok hazzetmediğimizi sık sık yazıyoruz bu köşelerden. Ancak ve ne yazık ki olaylar ve gelişmeler bizleri bu cümleyi kurmaya itiyor.

İYİ Parti’de A Takımı Değişti! İşte Yeni Gelen İsimler;

İYİ Parti Başkanlık Divanı'nda kapsamlı değişiklik gerçekleşti.

Niye Ki?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partisinde her konuda müzakerelerden sonra oylama ile karar veren bir mekanizma oluştuğunu belirterek;  "Bu mekanizmayı ve kültürü oluşturan Meral Akşener, insanlar etkilenmesin diye görüşlerini bile söylemiyor. Yapılan oylama sonucunda çıkan karara o da uyum sağlayarak yürüyen bir mekanizma burası. Yani paylaşan, kendi içinde konuşabilen ama verilen karar etrafında da tek yürek olmayı başaran partidir İYİ Parti. Çünkü vatan sevgisi menşeli hareketler, bu ülkenin geleceğini tayin ederler. Her birimiz, ayrı ayrı partilerden geldik. Hangi partilerden gelirsek gelelim, bizi bir araya getiren vatan sevgisini, bu ülkeye olan aşkımızı, sevdamızı ve muhabbetimizi herkes dikkate almalıdır" diye konuşmuş.  

‘Kereste’ Demeyeydin İyiydi!

Kadınlar günü ile ilgili son dört günden beri değişik yazılar yazıyor ve konuya nokta koymayı düşünüyorduk ki İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bizi tekrar bu mecraya çekti. 

‘Başbakanımız Belli’

Konuk olduğu canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın başbakan adayının İYİ Parti lideri Meral Akşener olduğunu belirtmiş.  Cumhurbaşkanlığı adaylığı için de konuşan Kılıçdaroğlu, "Liderler 'Siz olun' derse ben aday olurum" demiş.

Yerel İttifak Gönülsüz Mü?

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri'nde yuvarlak bir masa etrafında bir araya gelmişti.

Hanginiz Kahraman?

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde özellikle İstanbul, Ankara, Mersin, Adana ve birçok Büyükşehir belediyesinin Ak Parti’den alınmasında hangi partinin desteğinin etkili ve sonuç getirici olduğu tartışması devam ediyor.

Masa Devrilir Mi?

Yaptıkları son görüşmede oturma sırasını yuvarlak masayla çözen Millet İttifakına mensup 6 muhalefet partisi, şimdi de ittifakın yeni adını ne koyalım tartışmasının içinde buldular kendilerini.

Bir ‘Rabbi Yessir’ Hikayesi

Bilindiği gibi Millet ittifakının cumhurbaşkanlığı adaylığı meselesinden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilk günden beri İBB Başkanı İmamoğlu’nun yanında ve safında bulunuyor.