Erkaya Yırık Haberleri

Erkaya Yırık Haberleri

Elazığ için Şans

Daha önce kaymakamlık, Elazığ vali yardımcılığı, Tokat ve Kütahya valilik görevlerinde bulunan en son İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevinde iken Elazığ Valiliği'ne atanan Dr. Ömer Toraman, sessiz sedası, hiç kimseye haber vermeden ve kendisi için karşılama töreni yapılmasını istemeden görevine başladı.

Yeni Vali Ömer Toraman Elazığ'a Geldi

Elazığ’a atanan Vali Ömer Toraman, Elazığ’a geldi.

Tek Sebep: Yönetememek

Durduğu yer ve hükümete bakışı itibari ile Sözcü Gazetesi’nin “AKP’ye dokunan yanıyor” manşetiyle manipüle etmeye çalıştığı Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın görevden alınmasının sebebi ne siyasi ne de siyasilerin talebi. Asıl ve tek sebep, Yırık’ın yönetimsel anlamda yetersiz olması ve yıkımlarla ilgili usulsüzlük iddiaları karşısında cesur adımlar atamaması ve bu durumların TBMM’ye taşınacak derecede gündeme gelmesi.

Yanlışta Israrın Sonu

18 Haziran 2020 tarihinde Elazığ Valiliği görevine başlayan Erkaya Yırık, özellikle yıkım konusunda ortaya çıkan usulsüzlük iddiaları ve süreci iyi yönetememesi sebebiyle 15 ay gibi kısa bir süre sonra görevinden alınarak Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı.

Vali Yırık: 'Yapılan Değerlendirmeleri Üzüntüyle Takip Etmekteyim'

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, yayımlanan kararnameyle Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanması kararının Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ile ilişkilendirdiğini ve bu doğrultuda yapılan değerlendirmeleri üzüntüyle takip ettiğini söyledi.

Milletvekili Erol: 'Elazığ'ı Tanıyan Bir Valinin Atanmasını Önemli Görüyorum'

Elazığ valisi Erkaya Yırık’ın Valiler Kararnamesiyle Merkeze alınmasının ardından, CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, açıklama yaptı.

Elazığ Yeni Valisi Ömer Toraman Kimdir?

Resmi Gazete’de Valiler Kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre Elazığ Valisi değişti.

Kim Sahip Çıkacak?

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 1 milyon 140 bin TL maliyetle yapılan ve 2019’da görkemli bir törenle hizmete açılan Macera Parkı ve Zipline Parkuru Tesisi çürümeye terk edilmiş durumda. Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, tesisin belediyeye devir edilmesini istemiş, bu talep kamuoyundan da destek görmüştü. Elazığ Valiliği’nin bu konuda nasıl bir karar alacağı merak ediliyor.

Büyük taarruzla yaşıt 99'luk Pembe nine vefat etti

Elazığ'da, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99'uncu yıl dönümünde Vali Erkaya Yırık ve eşi Ayşe Yırık'ın ziyaret ettiği 99 yaşındaki Pembe Dağoğlu, hayatını kaybetti.

Yırık Ailesi, Huzurevi Sakinleri İle Bir Arada

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, eşi Ayşe Yırık ile birlikte gazi huzur evine misafir oldu. Yaşlılarla sohbet eden yırık ailesi, hatıra fotoğrafı ile ziyareti noktaladı.

Vali Yırık Fethi Sekin Öğrenci Yurdunu Gezdi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Elazığ’daki öğrenci yurdunu gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Dikkat, Valilik Açıklamasıdır!

İlimizde son bir ay içerisinde yaşanan olaylarla ilgili Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamaların gerçekleri yansıtmadığı yönünde iddialar ve bu konu ile ilgili kamuoyundan tepkiler yükseldiğini biliyoruz.

Vali Yırık: 'Elazığ'da yurda ihtiyaç yok'

 Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 9 bin 100 kişilik yurtlarda 8 bin 500 kişinin barındığını belirterek yurda ihtiyaç olmadığını memnuniyetle ifade ettiklerini söyledi.

Yıldırım: ‘Vicdanım Rahat Değil’

24 Ocak 2020 depreminden sonra ağır hasarlı binaların yıkım işlemlerindeki usulsüzlük ve yanlışlıklara dikkat çeken Ak Parti Milletvekilleri Metin Bulut ve Zülfü Demirbağ’dan sonra Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da yapılanları hoş görmediklerini ve vicdanının rahatsız olduğunu söyledi.

Boş Kamu Binaları Yurt Yapılsın

Kiralık ev fiyatlarının aşırı yükselmesi ve Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtların yetersizliği Fırat Üniversitesi öğrencilerini mağdur ederken, başta eski devlet hastanesi olmak üzere atıl durumda olan çok sayıda kamu binalarının yurt olarak hizmet vermesi talep ediliyor.

Elazığspor’dan, Vali Yırık’a ziyaret

Elazığspor Başkanı Serkan Çayır ile 2. Başkan Özkan Aydın, Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ı makamında ziyaret etti

Elazığ’da 19 Eylül Gaziler Günü Coşkuyla Kutlandı

Elazığ'da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla valilik önünde tören düzenlendi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Nemık Bulut, "19 Eylül Gaziler Günü, bedeli can ve kanla ödenmiş bu toprakların vatan olmasında ve devletimizin bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı bir gündür" dedi.

Bu Şehri Kim Yönetiyor?

Özel Haber: Elazığ'da Yıkımlardaki usulsüzlük ve kanunsuzluğun tüm yönleriyle ortalığa saçılmasına rağmen pervasızca devam ettiğini ve açık ihale yaparak kamu yararı gözetmek yerine yıkım işiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilere işin verildiğini iddia Eden İl Genel Meclisi Üyesi Osman Dilek, yıkım işlerinin yukarıdan gelen talimatla çok düşük bedelle şahıslara verdirildiğini, onların da komisyonlarını alarak başkalarına devrettiklerini söyledi.

Vali Erkaya Yırık’tan Gaziler Günü Mesajı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Elazığ'da şeker pancarı alım ve işletme kampanyası açılış töreni yapıldı

 Elazığ'da şeker pancarı alım ve işleme kampanyası açılış töreni düzenlendi.

Okul Müjdesi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık sosyal medya hesabı üzerinden Elazığ'a iki yeni okulun yapılacağını açıkladı.

Vali Yırık: ‘Yeni Eğitim-Öğretim Yılının Hayırlar Getirmesini Diliyorum’

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı yüz yüze eğitimin başlamasıyla ilgili açıklama yaptı.

Evet, Biri Konuşmalı!

Geçtiğimiz hafta şehrin en çok konuştuğu konu, kamu kurumlarının yıkımlarındaki uygulanan usulsüzlükler iddiaları oldu.

Yıkım Bilançosu Açıklansın

Manşet Haber: Elazığ gündemi ile ilgili basit konularda bile açıklama yapan muhalefet partileri ve STK’ların, yıkım yolsuzlukları iddiaları üzerine sessizliğe gömülmesi anlamlı bulundu. İl Özel İdaresi tarafından ihalesiz ve mevzuata aykırı olarak verildiği iddia edilen yıkımlardaki usulsüzlüklere savcılık el attı ancak ana muhalefet de dahil diğer siyasi partiler susmayı tercih etti. vatandaşlar, kamu kurumlarının, açık ve şeffaf ihale yapmadan bugüne kadar verdiği yıkımlarda devletin ne kadar zarara uğratıldığını ve bu rantın kimlere ve ne amaçla verildiğini merak ediyor.

Elazığlı 26 şehidin ailelerine İstanbul’da gezi ve moral programı

Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFAD), “Yalnız Değilsin” projesi kapsamında Elazığlı şehit ailelerini İstanbul’da ağırladı. Bu kapsamda düzenlenen moral yemeğine siyaset, spor ve sanat camiasından çok sayıda isim katıldı.

Elazığ, Muz Cumhuriyeti mi?

Deprem sonrası bina yıkımlarını ihalesiz verilmesi ve bununla ilgili sayısız yargı kararları olmasına rağmen, Elazığ Valiliği’nin yıkımları hala ihalesiz olarak vermesi, Cumhuriyet Savcılığını harekete geçirdi.

Elazığ’da 30 Ağustos Resepsiyonu Düzenlendi

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümü nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu gerçekleşti.

Vali Yırık, kazada yaralanan Öğretim Üyesi Dikici'yi ziyaret etti

Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, Malatya'nın Doğanşehir İlçesine bağlı Sürgü Mahallesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında yaralanan Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Aydın DİKİCİ'yi ziyaret etti.

Vali Yırık, Zafer Bayramı'nda 99 yaşındaki Pembe Nine ile bir araya geldi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve eşi Ayşe Yırık, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99’uncu yıl dönümünde 99 yaşındaki Pembe Dağoğlu’nu evinde ziyaret etti.

Bir Prestij Proje de Harput’a

Şehrin yıldız projeleri bir bir hayata geçiyor. Kent-Köy’den sonra tarihi ve kültürel mirasımızın başkenti Harput, Balakgazi Parkı Peyzaj düzenlemesi ve cam seyir terası ile taçlandı.