Deprem Konutları Haberleri

Deprem Konutları Haberleri

Yapımı tamamlanan 125 konut daha teslim edilecek

Hak sahibi olan afetzede vatandaşlar için ekli Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda yapımı tamam 125 konut hak sahiplerine teslim edilecek.

Evet, Elazığ Gülüyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte geçtiğimiz hafta Elazığ’a gelmişti. Bakan Kurum Elazığ ziyaretinde deprem konutlarının yapıldığı alanları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelmişti. Bakan Kurum, Elazığ ziyaretinin ardından paylaşımda bulundu. Elazığ ziyaretinden memnun bir şekilde ayrılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Elazığ’da Yüzler Gülüyor” notuyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Belirsizlik Giderildi

Deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde incelemek ve yeni çalışmaların koordinasyonunu yapmak üzere Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, uzun süredir gündemi meşgul eden ve bu kapsamda hak sahibi olan hemşerilerimizin merakla beklediği konuları açıklığa kavuşturdu ve müjdeler verdi.

Soylu: ‘Afetler, Şehrin Yenilenmesi Sonucunu Getiriyor’

24 Ocak 2020 depremi sonrasında uzun süre ilimizde kalarak çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geldiler.

Riskli Alanlardaki konutlarda Hak Sahibi Olanlara Müjde...

Son Dakika: Elazığ'da riskli alanlarda inşa edilen kentsel dönüşüm konutlarının fiyatları diğer konutlara yakın olacak.

Elazığ'da 19 bin 174 konut, hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ’da meydana gelen depremde 24 bin konut, bin 800 iş yeri ve 2 bin 200 ahırın hasar gördüğünü belirten Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, “Konutlarımız hasar gördü, yıkıldı ve şuanda da yenileniyor yenilenme işlemleri de bitmek üzere. Bu çerçevede toplam 25 bin konut yapılıyor. Elazığ’da, bunların içerisinden 19 bin 174 tanesinin de kuraları çekildi vatandaşlarımıza da teslim edildi. Bir taraftan dükkanlarımız da devam ediyor, bin 308 tane işyerimiz yapıldı bunlardan da bin 130 tanesinin kurası çekilip teslimleri de gerçekleştirildi” dedi.

8 Köyün Deprem Konutlarında Anahtarlar Teslim Edilecek

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan Baskil Demirlibahçe, Maden Gezin, Merkez Akçakale, Işıkyolu, Günaçtı ve Gölardı, Sivrice İlçesi Kürk ve Güney Köyü 1 ve 2 nolu toplu alanlarındaki konutların anahtar teslimleri 19 Nisan – 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sivrice’de Vatandaşlar Evlerine Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut, 86 iş yeri tamamlandı. Depremzede vatandaşlar yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Sorundu, Çözüldü

Göreve geldiği günden bu güne özellikle deprem konutları merkezinde yaşanan sorunları çözme gayreti ve iradesi ortaya koyan Elazığ Valisi Ömer Toraman, vatandaşın sürekli dile getirdiği önemli bir sorunu daha çözdü.

Elazığ Valiliği Kentsel Dönüşüm Konutlarındaki İskan Sorununun Çözüldüğünü Duyurdu

24 Ocak depreminde sonra, kentsel dönüşüm adı altında yapılan konutların iskan sorunu nedeniyle sıkıntı yaşadığı iskan sorunu çözüldü.

Kentsel Dönüşüm Konutlarının Fiyatları Ne Zaman Açıklanacak?

Elazığ'da kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen deprem konutlarının fiyatların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.

Elazığ’da 208 Depremzede Evlerine Kavuştu

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde işlemleri tamamlanan 208 konutun anahtar teslim işlemleri tamamlandı. Hak sahibi vatandaşlar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Elazığ’da 275 Depremzede Evlerine Kavuştu

Elazığ’ın Baskil ilçesinde kurası çekilen 275 deprem konutunun anahtar teslim işlemleri tamamlandı. Hak sahibi vatandaşlar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Palu’da 222 Konutun Anahtar Teslimi Yapıldı

Elazığ’ın Palu İlçesi’nde yapımına başlanılan deprem konutlarının 222 tanesi hak sahiplerine teslim edildi.

Karakoçan’da 174 Konutun Anahtar Teslimi Yapıldı

Elazığ’ın Karakoçan İlçesi’nde yapımına başlanılan deprem konutlarının 174 tanesi hak sahiplerine teslim edildi.

Yeni Elazığ’a Ulaşmak Zor

24 Ocak 2020 deprem sonrasında şehrin birçok noktasında başlatılan inşa ve ihya çalışmaları devam ederken, TOKİ tarafından özellikle rezerv alanlarında çok sayıda konut yapıldı ve yeni bir Elazığ kuruldu.

Yemişlik 9. Etap Konutlarının Teslim Tarihleri Belli Oldu

Yemişlik Mahallesi’nde yapılan 9. Etap deprem konutları 22 Şubat 8 Nisan 2022 tarihleri arasında teslim edilecek.

‘TOKİ Giremez!’

24 Ocak 2020 tarihinden sonra meydana gelen deprem sonrası riskli alanlarda yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını örnek gösteren Kültür Mahallesi Muhtarı Murat Biter, kendi mahallelerinde TOKİ tarafından yapılacak bir kentsel dönüşümü kesinlikle istemediklerini söyledi.

‘Ne Vicdana Ne de Dine Sığar’

Mahalle Sakinlerinden yaklaşık 200 hak sahibi kuraya tabi tutulmadığı halde Rüstempaşa’dan hak sahip olanlara Sürsürü’den konut verildiği, birçok vatandaşın ev ve işyerlerinin gerçek değerinden çok aşağı bir bedelle TOKİ tarafından alınıp birilerine peşkeş çekildiğini iddia eden Sürsürü Mahallesi Muhtarı Ergün Gül, bunun ne insafa ne vicdana ne de dine sığdığını dile getirdi.

Kuşaksız: ‘Acil Okul İhtiyacımız Var’

Özel Haber: Elazığ Zafran Mahallesi Muhtarı Selahattin Kuşaksız, Hakimiyet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Muhtar Kuşaksız, mahallede okul ve yaşam merkezi ihtiyacının olduğunu belirtti.

Ortak acılar ortak yuvaya dönüştü

Elazığ’da meydana gelen depremin ardında deprem konutlarının yapımında tanışan mühendis çift Hande Deveci ve Buğra Deveci kendilerine de yuva kurdu.

Elazığ’da 24 Ocak depreminin ardından 17 bin 95 konut ve 243 iş yeri hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde yapımı devam eden 24 bin 83 konuttan 17 bin 95'i ile 243 iş yeri için kura çekimi yapıldı.

Elazığ AFAD'dan konut teslim duyurusu

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü yapımı tamamlanan birçok konutun teslim edileceğini duyurdu.

Abdullahpaşa 4. Etap Anahtar Teslim Tarihleri Açıklandı

26 Kasım 2021 Cuma günü kurası çekilen Abdullahpaşa Mahallesinde yapılan 4. Etap Konutlarının anahtar teslim tarihleri açıklandı.

Mollakendi Deprem Konutları Tamamlanma Aşamasına Geldi

24 Ocak Depreminin arından Mollakendi Beldesi'nde yapımına başlanan 36 adet konut, tamamlanma aşamasına geldi.

Deprem konutlarında vatandaşların yüzü gülüyor

Malatya'nın Kale ilçesinde yapımı tamamlanan deprem konutları hak sahiplerine teslim edilirken, evlerine taşınan depremzedeler ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek devletin şefkatini kısa sürede yanlarında hissettiklerini söylediler.

Elazığ’da 379 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında kent genelinde konutların yapımı ve teslimatı devam ederken, 379 depremzede vatandaş daha çekilen kura ile evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Milletvekili Erol: ‘Herkese Aynı Fiyat’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol 24 Ocak depremi sonrası yapılan evlerin maliyeti ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanına yazı yazdı.

Keşke Hepsi İptal Edilse

Yerel muhalefetin çok iyi çalışmadığını bu sayfalardan sık sık dile getiriyoruz. Ancak bir hakkı teslim etmek gerekirse de özellikle Yeniden Refah Partisi ile Saadet Partisi İl Başkanları bu misyonlarını hakkıyla yerine getiriyorlar.

Yemişlik 4. Etap Konut Teslim Tarihleri Açıklandı

AFAD İl Müdürlüğü Yemişlik 4. Etapta bulunan konutların anahtar teslim tarihlerini açıkladı.