Alacakaya Haberleri

Alacakaya Haberleri

Elazığ'da Dev Yılan Paniği

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde yaklaşık 3 metre uzunluğundaki yılan, paniğe neden oldu.

Elazığ’da Tırın Üstündeki İş Makinesi Aracın Üstüne Düştü

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde tır sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu tırın üstünde bulunan iş makinesi park halindeki aracın üstüne düştü.

Milletvekili Bulut İlçeleri Ziyaret Etti

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve parti teşkilat yöneticileriyle birlikte Ramazan Bayramı dolayısıyla Arıcak ve Alacakaya  ilçelerini ziyaret etti.

Başkanlarının Hızına Yetişemiyorlar

Elazığ Hakimiyet Gazetesi’nin 22.09.2021 tarihinde ‘İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi’ başlıklı manşetinin üzerinde 6 aydan uzun bir süre geçmesine rağmen birçok ilçe belediyelerinin halen web sitelerinin güncel olmadığı görülüyor. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Alacakaya, Ağın, Arıcak ve Keban Belediyelerinin web sitelerinin ısrarla güncellenmediği görülürken, daha öne güncellenmeyen Sivrice Belediyesi’nin ise 2022 yılı itibari ile web sitesini aktif olarak kullandığı gözlemlendi. Belediye Başkanları, aktif ve güncel olarak sosyal medya hesaplarını kullanırken kurumsal kullanımlar başkanların çok gerisinde kalıyor.

Yaban Domuzunu Gördü 'Pijamalarını Giymiş' Söylemi İle Kahkahaya Boğdu

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde vücudunda çizgiler bulunan yaban domuzunu gören vatandaş cep telefonuna sarıldı. Kayıt sırasında hayvanın peşinden koşan ve 'Pijamalarını giymiş' ifadesini kullanan vatandaş, izleyenleri kahkahaya boğdu.

Tellere Takılan Dağ Keçisi Kurtarıldı

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bir bahçenin tel örgülerine takılan dağ keçisi, vatandaş tarafından kurtarıldı.

Kedi ve Köpeklerin Dostluğu Yürekleri Isıttı

Alacakaya'da soğuk havadan etkilenen köpek ve kedilerin birbirlerine destek olurmuşçasına sokulduğu anlar izleyenlerin yüreklerini ısıttı.

Biri Şaka mı Yapmış!

Maden İlçemiz sınırları içerisinde bulunan zengin maden yataklarının sevinç ve mutluluğunu yaşarken bir sevindirici haber de Alacakaya ilçesinden gelmiş ve bu bölgede de MTA tarafından doğalgaz rezervi olduğu haberleri düşmüştü ajanslara.

Sırada Milletvekilliği Var

Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan ve Türkiye tarihinin en büyük maden rezervinin bulunmasının ardından bir müjdeli haber de aynı havzada bulunan Alacakaya ilçesinden geldi.

Kim Tutar Bizi?

Son günlerde Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan ve Türkiye tarihinin en büyük maden rezervinin bulunmasının sevicini ve ihalenin Elazığ Girişim Grubu tarafından alınarak işletilmesinin heyecanını yaşarken bir başka güzel haber de Alacakaya’dan geldi.

Elazığ'da Doğal gaz Bulundu

 Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde Maden Tektik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından doğal gaz rezervi bulundu.

Maden Yüksek Mühendisi Günay: “Karotlu Sondajlarda Ciddi Kalınlıklarda Bakır Damarları Kesilmiştir"

Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği Genel Sekreteri Maden Yüksek Mühendisi Hayri Günay, Maden ve Alacakaya ilçeleri arasında MTA tarafından yapılan sondaj ve çıkan cevherle alakalı bilgi verdi.

Kar Yağışı Nedeniyle Düğün Salonu Çöktü

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bulunan düğün salonu yoğun kar yağışı dolayısıyla çöktü.

Yollar Kapandı, Ekipler Hasta Vatandaşa Ulaşmak İçin Seferber Oldu

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde hastalanan bir vatandaş için ekipler seferber oldu. Uzun uğraşlar sonucu kardan dolayı yolu kapalı olan köye ulaşan ekipler, rahatsızlanan vatandaşı hastaneye ulaştırdı.

Bu Defa Sessiz Kalmayalım!

Elazığ’daki büyük maden sahası, yurt dışı menşeli firmaların ve Türkiye’deki büyük inşaat firmalarının iştahını kabarttı.

CHP İl Başkanı Duran Alacakaya ve Palu İlçelerini Ziyaret Etti

CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Alacakaya Ve Palu İlçelerini Ziyaret Ederek esnaf ile bir araya geldi.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinde Muhtarlara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Elazığ genelinde gerçekleştirdiği hizmetlerle kentin yaşam standartlarını yükselten Elazığ İl Özel İdaresi belirli periyotlarla muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinde Hak Sahipliği Sonuçları Açıklandı

Elazığ’da 24 Ocak ve 27 Aralık’ta meydana gelen depremlerin ardından hak sahipliği süreçleri başlamıştı.

29 Ekim Elazığ Hava Durumu

Elazığ'da bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'BBölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu; Elazığ (Sivrice, Maden, Alacakaya, Palu, Kovancılar, Arıcak ve Karakoçan); Malatya (Pütürge, Doğanyol); Tunceli (Mazgirt, Nazimiye) ve Bingöl (Genç ve Solhan) çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağmurlu, Bingöl ve Tunceli'nin kuzeyinde yüksek kesimlerde karla karışık ve kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Vali Dr. Ömer Toraman Alacakaya İlçesi’ni Ziyaret Etti

Vali Dr. Ömer Toraman, ilçe ziyaretleri kapsamında bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Alacakaya İlçesi’ni ziyaret etti. Ziyaretinde İl Jandarma Komutanı, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve AFAD İl Müdürü eşlik etti.

Başkan Yaşlı’ya Plaket

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, Elazığ Belediyesi ve Elazığ Modifiye Derneği’nin iş birliğiyle düzenledikleri MODİFEST’E katıldı.

Elazığ'da 2 metrelik yılan paniği

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde koyunları otlatan bir çoban, yaklaşık 2 metre uzunluğundaki yılanı görünce ne yapacağını şaşırdı. Koyunların arasında ilerleyen yılan bir süre sonra ağaca çıkarken, o anlar cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Elazığ’da domuz sürüsünün kaçış anı görüntülendi

 Elazığ'ın Alacakaya ilçesinin yüksek kesimlerinde domuz sürüsü görüntülendi.

İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi

Elazığ’ın ilçe belediyelerinin kısıtlı imkânları ile yaptığı çalışmalar dikkat çekerken, tanıtım noktasında ciddi sorunlar yaşadıkları gözlemleniyor. Birçok ilçe belediyesinin internet siteleri aktif değil, geçmiş yılların haberleri ve bilgileri duruyor. İlçelerimizin imajı için kötü bir görüntü oluşturan bu durumun en kısa sürede giderilmesi isteniyor.

Başkan Uslu'dan TYP Tepkisi: 'Çok Çirkin'

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Elazığ genelinde istihdam edilecek 205 TYP kontenjanı içerisinde Ağın'a yer verilmemesine tepki gösterdi.

Dünyada Sadece Elazığ’da Çıkartılıyor, 60 Ülkeye İhraç Ediliyor

Ahmet ÇÖTELİ/Elazığ'da, dünyada sadece Alacakaya ilçesinde çıkarılan vişne mermeri Amerika, Çin, Fransa, İtalya ve Suudi Arabistan başta olmak üzere 60 ülkeye ihraç ediliyor.

Üçü Bir Arada

Karadeniz, Akdeniz ve ülkemizin değişik bölgelerinde petrol kuyuları bulunur ve bu müjde olarak kamuoyuna duyurulur da Elazığ bundan geri mi kalır. Bir müjdeli haber de ilimizden geldi.

Elazığ'da 20 milyon ton rezerv bulundu: Piyasa değeri 10 milyar dolar...

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ’da saha çalışmalarında altın ve çok güçlü bakır rezervi bulunduğu açıklandı. İncelemelere göre bulunan rezervlerin toplam piyasa değerinin 10 Milyar Dolar olduğu belirtildi.

Arıcak ve Alacakaya ilçelerinin hasar tespitine ilişkin itirazlar, 16 Haziran'a kadar yapılabilecek

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki yıkıcı depremin ardından Arıcak ve Alacakaya ilçelerinin hasar tespit sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinin Hasar Tespit Sonuçları Açıklandı

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki yıkıcı depremin ardından Arıcak ve Alacakaya ilçelerinin hasar tespit sonuçları açıklandı.