24 Ocak Haberleri

24 Ocak Haberleri

Depremde Emanet Alınan Eşyaların Sahibini 2 Yıldır Arıyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören bir aile, zarar gelmesin diye eşyalarını nakliyeci Zülfü Kalkan’a teslim etti. Zülfü Kalkan emanetten 20 gün sonra hayatını kaybetti. Ağabeyi Ramazan Kalkan, 2 yıldır zamanının büyük bir kısmını kardeşine emanet edilen eşyaların sahibi aramakla geçiriyor.

Devlet, Turizmi Baltalar mı?

Başlıktaki soruya elbette ki hepimiz “ne alaka, devlet değil turizmi baltalamak, onu canlandırmak için tüm altyapı ve gerekli çalışmaları yapar” cevabını verirsiniz. Doğrusu da budur zaten. Ya da en azından böyle olmalı. Ama bazı örnek uygulamalar var ki değil turizmi canlandırmak, anlatmak ve izah etmekte bile zorlanıyorsunuz.

‘Deprem’ Gündemden Çıkarılamıyor

Özel Haber: 24 Ocak Depreminin üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine ve Vali Toraman’ın “deprem atık gündemimizden çıkmalı” açıklamasına rağmen bir türlü gündemden düşmeyen “deprem ve sorunları” konusunda Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamada bulunan Elazığlı Muhtarlar, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapma misyonu ve vizyonu bulunan TOKİ’nin amacından saparak kâr amacı güden ve rant odaklı çalışan bir kurum haline geldiğini belirttiler.

Elazığ’da 1023 Konutun Kurası Çekildi

Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan 1.023 konutun kuralları noter huzurunda çekildi.

Elazığ’da 1023 Konutun Kurası Çekiliyor

Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan 1.023 konutun kuralları noter huzurunda çekiliyor

Depremin Merkez Üssü Sivrice’de Vatandaşlar Çifte Bayram Yaşıyor

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut ve 86 iş yeri tamamlandı. Göl manzaralı konutlarında ilk bayramı yaşayacak olan vatandaşlar, devletin sıcaklığını her daim yanlarında hissettiklerini ifade etti.

Soylu: ‘Afetler, Şehrin Yenilenmesi Sonucunu Getiriyor’

24 Ocak 2020 depremi sonrasında uzun süre ilimizde kalarak çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geldiler.

Sivrice’de Vatandaşlar Evlerine Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut, 86 iş yeri tamamlandı. Depremzede vatandaşlar yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

24 Ocak Depremi Sonrası Usulsüz Yıkım İddiasında Gazeteciye 9 Yıl 4 Ay Hapis Cezası

Elazığ- Sivrice merkezli 24 Ocak 2020 tarihli 6.8 büyüklüğündeki depremde etkilendikleri iddia edilerek, Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yıkım listesine alınan, ancak usulsüz ve ihalesiz şekilde yıkılmak istenince dava ve soruşturma konusu yapılan okullarla ilgili ilk dava sonuçlandı ve davanın sanığı 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Elazığ Valiliği Kentsel Dönüşüm Konutlarındaki İskan Sorununun Çözüldüğünü Duyurdu

24 Ocak depreminde sonra, kentsel dönüşüm adı altında yapılan konutların iskan sorunu nedeniyle sıkıntı yaşadığı iskan sorunu çözüldü.

Yürekkaya Köyü Camii’nin Temeli Atıldı

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen depremde Ağır hasar alıp yıkılan  Sivrice İlçe Müftülüğü koordinesinde inşa edilecek Yürekkaya Köyü Camii için temel atma töreni düzenlendi.

Bakan Kurum Elazığ'a Geliyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Elazığ'a gelecek.

Elazığ’da 304 Depremzede Daha Evlerine Kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Kovancılar ilçesinde yapımına başlanan 304 konut tamamlanarak vatandaşlara teslim edildi.

Abdullahpaşa'da Tüm Konutlar Teslim Edildi

24 Ocak depreminden sonra en büyük hasarı alan Abdullah Paşa Mahallesi'nde yapımına başlanan tüm konutlar tamamlanarak hak sahibi vatandaşlara teslim edildi.

Yemişlik 6. Etap TOKİ Konutlarının Anahtar Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan Yemişlik 6. Etap konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Elazığlı Depremzedeler: "Kendi İmkanlarımızla Alamayacağımız Evler Verildi"

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde yapımı tamamlanan konutlara yerleşen vatandaşlar, "Devletimiz bizlere kendi imkanlarımızla alamayacağımız evler verdi. Allah devletimize zeval vermesin" ifadelerini kullandı.

Yakınca afet konutlarında 1.etap kura çekimi yapıldı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle, 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan Elazığ-Malatya Depreminde evleri yıkılan deprem mağduru vatandaşlar için Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesinde yapılan toplamda 499 adet Afet Konutundan 138'inin kura çekimi yapıldı.

Otobüs Tamam, Sıra Minibüste…

24 Ocak 2020 deprem sonrasında şehrin birçok noktasında başlatılan inşa ve ihya çalışmaları devam ederken, TOKİ tarafından özellikle rezerv alanlarında çok sayıda konut yapıldı ve yeni bir Elazığ kurulmuştu.

Muhtarların Hırsızlık Tepkisi

24 Ocak Depremi ardından başlayan pandemi süreci ve ağır kış şartları sebebiyle yaşanan sorunlar ve son günlerde artan hırsızlık olayları ilimizde hizmet yürüten dört muhtar derneğini bir araya getirdi.

Yeni Elazığ’a Ulaşmak Zor

24 Ocak 2020 deprem sonrasında şehrin birçok noktasında başlatılan inşa ve ihya çalışmaları devam ederken, TOKİ tarafından özellikle rezerv alanlarında çok sayıda konut yapıldı ve yeni bir Elazığ kuruldu.

‘TOKİ Giremez!’

24 Ocak 2020 tarihinden sonra meydana gelen deprem sonrası riskli alanlarda yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını örnek gösteren Kültür Mahallesi Muhtarı Murat Biter, kendi mahallelerinde TOKİ tarafından yapılacak bir kentsel dönüşümü kesinlikle istemediklerini söyledi.

Depremin Merkez Üssü Sivrice’de Kaymakamlık, Esnafı Yalnız Bırakmıyor

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinin kaymakamı Yunus Emre Vural, esnafı ve vatandaşı yalnız bırakmayarak devletin şefkatli elini her daim gösteriyor.

Vefalı Başkan

24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan depremde Abdullahpaşa’da bulunan işyeri yıkılan ve fakat aylarca resmi olarak kendisine ait işyerinin kaydını ve yerini arayan Ferhat Evsen, geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen olağan kongrede üç adayın içerisinden sıyrılıp üyelerden 291’inin oyunu alarak Kahveciler Odası başkanlığına seçildi.

Ortak acılar ortak yuvaya dönüştü

Elazığ’da meydana gelen depremin ardında deprem konutlarının yapımında tanışan mühendis çift Hande Deveci ve Buğra Deveci kendilerine de yuva kurdu.

Sağlık Bakanı Koca'dan Duygulandıran Elazığ Paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 24 Ocak depreminin 2. yılı nedeniyle sosyal medya hesabından duygulandıran bir paylaşımda bulundu.

Başkan Güder: 'Güçlü bir devlete ve lidere sahibiz'

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir, lideri de güçlü bir liderdir. 24 Ocak depreminin ardından güçlü devletin neler yapabileceğini hep birlikte müşahede ettik' dedi.

Bülbüloğlu'ndan deprem değerlendirmesi

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, 24 Ocak Elazığ depreminin 2'inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayarak, ' Geleceğimiz açısından atılacak en önemli adım depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, riskli yapı stoklarımızı depreme dayanıklı hale getirmektir' dedi.

Yeni Evlerine Kavuşan Depremzede: “Konutlar, Gerçekten Muazzam. Devletimize Ne Kadar Teşekkür Etsek Azdır”

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde evi yıkılan ve ardından yeni evine kavuşmanın mutluluğu yaşayan iki çocuk babası Ayhan Aygün, “Konutlar, gerçekten muazzam. Biz devletimize ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

‘Depremde Hayatını Kaybedenleri Rahmetle Anıyoruz’

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ikinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak yaşanan tüm acıları ilk günkü tazeliğinde halen yüreklerinde hissettiklerini belirterek, “Felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, ailelerine bir kez daha başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Böyle acıların bir daha yaşanmamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Erol:“ Orta Hasarlı Binalarla İlgili Sorunlar Devam Ediyor”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin 2’nci yılında yazılı bir açıklama yaptı.