Elazığ'da 1023 Konutun Kurası Çekiliyor

Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan 1.023 konutun kuralları noter huzurunda çekiliyor

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Kağan İnal

Elazığ depreminin yaraları sarılmaya devam ediyor.

Elazığ'da 24 Ocak 2020 ve 27 Aralık 2020 tarihlerinde meydana gelen depremlerin ardından yapımına başlanılan deprem konutları tamamlandı.

Tamamlanan 1023 deprem konutu için kura çekiliyor.

Kurada Yemişlik’te 821, Zafran’da 193, Aksaray’da 1, Bizmişen’de 8 adet konut yer alıyor.

TORAMAN: "KONUTLARIN YÜZDE 97’SİNİ TESLİM ETMİŞ OLACAĞIZ"

Kura çekiminde açıklamalarda bulundan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, “Bugün itibariyle Kızılay Mahallesi’ndeki devam eden şanityemiz hariç kentsel dönüşüm alanlarının tamamında inşaatlarımız tamamlanmış, büyük ölçüde vatandaşlara konutları teslim edilmiş bulunuyor. Esas olarak depremle ilgili olarak, depremden dolayı yıkılan ve ağır hasarlı duruma gelen konutlarla ilgili olarak da İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde il merkezinde, Elazığ merkez mahallelerinde bugün çekeceğimiz kurayı da dahil edersek; hak sahiplerinin yüzde 97’sine konutlarını teslim etmiş olacağız. Bu çok yüksek bir rakam. Bu işin hemen hemen tamamlanmış anlamına geliyor. Bugün merkez mahallelerinden, AFAD'dan bin 506 vatandaşımız kuraya tabi tutulacak, bin 23 vatandaş konutlarını alacak. Kalan 483 konut da daha sonra çekilecek kura ile teslim edilecek. Ve yüzde 100’e ulaşmış olacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN