Tuba TURHAN Haberleri

Tuba TURHAN Haberleri

Tuba TURHAN haberleri, haber editörü Tuba TURHAN tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Editörümüz Tuba TURHAN, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik son sınıfta öğrenimine devam etmektedir. Tuba TURHAN, Elazığ, Elazığ Haber, Elazığ Son Dakika, Elazığ Ekonomi Haberleri, Elazığ Asayiş Haberleri konusunda özel haberleriyle içerikler üretmektedir. 

FÜ ile Munzur Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi (FÜ) ile Munzur Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

25 Nisan Elazığ Nöbetçi Eczaneler Listesi

Elazığ'da bugün, 25 Nisan Pazartesi günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

Bartın Elazığlılar Derneği Üyeleriyle İftar Yemeğinde Buluştu

Bartın Elazığlılar Derneği üyeleri Bartın Belediyesi Sosyal tesislerinde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Karamollaoğlu’nun Merakı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti’nin oylarının neden düşmediği sorusunun peşine düşmüş ve bakın nasıl çıkarımlar yapmış.

Başkan Yıldırım Çocuk Evleri Sitesi'nde Kalan Çocuklara 23 Nisan Sürprizi Yaptı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan çocukları Elysium AVM'ye götürerek güzel vakit geçirmelerine vesile oldu. 

Başkan Arslan: '300 Milyon Lira Toplandı'

​​​​​​​Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Girişim Grubunun maden rezervi ihalesine katılmamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü’nden Gizemli Salgın Uyarısı

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü, yeni ve gizemli bir tür hepatit virüsünün hızla yayıldığı uyarısında bulundu.

Vatandaş da Çiftçi de Kazanacak

Rekabet Kurumu, enflasyonun etkisiyle giderek artan hayat pahalılığı sonrası "Yaş Sebze ve Meyve Sektör İncelemesi Raporu" hazırladı. Raporda zincir marketlerin tarım ürünlerinde alıcı güçlerinin sınırlandırılması istenirken, tedarik zincirinin kısaltılması gerektiği belirtildi. Tarladan markete gelene kadar olan süreçte aracı sayısının azaltılmasıyla, çiftçilerin gelirinin artacağı ve fiyatların düşeceği vurgulandı. Böylece ürünün çiftçiden alındığı fiyatın 5-10 katına satılması engellenecek.

Kanser ve Diyabetin de Yer Aldığı 508 Kalem İlaca Zam Yapıldı

Ankara Eczacı Odası Başkanı Taner Ercanlı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun içerisinde kanser, diyabet, hormon, tüp bebek tedavisi ilaçları ile bazı antibiyotiklerin bulunduğu 508 kalem ilaca yüzde 1 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda zam yapıldığını söyledi. Bazı ilaçlarda zam oranının yüzde 200'ü aştığına dikkat çeken Ercanlı, "Eğer bu sistem toptan çözülmezse haziran ayından itibaren birçok ilaca erişimde sıkıntı yaşayacağız" dedi. 

Uzmanlar Uyardı, Sahte Güneş Gözlükleri Katarakt Yapabilir

Uzmanlar uyardı, sahte güneş gözlükleri katarakt yapabilir

24 Nisan Elazığ Nöbetçi Eczaneler Listesi

Elazığ'da bugün, 24 Nisan Pazar günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

24 Nisan Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Kemiyet Değil Keyfiyet Önemli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gelen zamları protesto etmek için elektrik faturalarını ödemeyeceğini açıklamış, 3 aydır faturalarını ödemeyen Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriği dün ekipler tarafından kesilmişti. Kılıçdaroğlu ayrıca gaz lambası ışığında yaptığı canlı yayınla ülkede 4 milyon hanenin elektriğinin kesik olduğunu dile getirmişti.

Süreç Yönetilemedi

Maden sahalarının işletilmesi ihalesi yapıldı ve iki firmanın katıldığı ancak kıyasıya bir yarışmanın olmadığı ihaleyi Port Madencilik A.Ş. firması 2 milyar 205 milyon TL ile kazandı.

HÜDA PAR’dan İhale Açıklaması

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan ve Elazığ Girişim Gurubu’nun ihaleye katılmamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Semih Işıkver’den 23 Nisan Mesajı

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. 

Toplam 837 haber.