Durum, Balıksırtı

AK Partili Mustafa Şen, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki anketi paylaştı. Ankete göre AK Parti yüzde 38,5'le ilk sırada yer alırken CHP yüzde 25,3, İYİ Parti de yüzde 12,1 oy topladı. Ankette yüzde 9,9 oy alan MHP, yüzde 9,2 oy toplayan HDP'yi geride bırakırken DEVA Partisi ve Gelecek Partisi de yüzde 1'in üzerine çıktı. Cumhur İttifakı'nın iki ortağı AK Parti ve MHP'nin toplam oy oranı ise 48,4 oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Durum, Balıksırtı
AK Partili Mustafa Şen, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki anketi paylaştı. Ankete göre; AK Parti yüzde 38,5'le ilk sırada yer alırken CHP yüzde 25,3, İYİ Parti de yüzde 12,1 oy topladı. Ankette yüzde 9,9 oy alan MHP, yüzde 9,2 oy toplayan HDP'yi geride bırakırken DEVA Partisi ve Gelecek Partisi de yüzde 1'in üzerine çıktı. Cumhur İttifakı'nın iki ortağı AK Parti ve MHP'nin toplam oy oranı ise 48,4 oldu.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Yeni kurulan partilerden DEVA Partisi yüzde 1,7, Gelecek Partisi yüzde 1,1, Saadet Partisi yüzde 0,7, Memleket Partisi yüzde 0,6, Yeniden Refah Partisi yüzde 0,4, BBP yüzde 0,3, diğer partiler ise yüzde 0,2 oy aldı.

Ak Parti’nin anketinde de görünen o ki Cumhur İttifakı gibi Millet İttifakının da durumu çok iç açıcı değil. Her iki tarafın da seçimleri bir kuyumcu hassasiyetiyle düşünmesi, ittifak dışında kalan partilerin yüzdesel oylarının getirisi yanında birlikte olmanın ve geleceğin Türkiye’sini birlikte oluşturmanın samimi gayretiyle hareket edilmesi lazım.

Bu yaklaşımla, bazı hassasiyetleri olan ve millet ittifakından ziyade cumhur ittifakına yakın sağ ve sol partilerle görüşmek ve asgari müştereklerde birleşerek ortak hareket edilmek zorunluluğu var. Yoksa durum balıksırtı. Bir adım önde olan seçimin galibi olacak.

Cumhur ittifakının ülkenin geleceğine dair ufku, vizyonu ve sunduğu projeksiyona rağmen, özellikle ekonomik problemler ve yöneticilerin israf ve lüks yaşamları konusunda eksileri var.

Millet ittifakını oluşturan kesim ise, halkın umudu olmaktan ve ülkeyi düze çıkaracaklarına olan inançtan ziyade, cumhur ittifakına tepki oylarını alarak yol yürüyen ve özelliklede milli konularda ciddi açmazları olan bir görüntü çiziyor. 

Ak Parti, ekonomiyi rahatlatma yolunda önemli adımlar atar ve mutfaktaki yangını söndürme ve piyasanın ateşini düşürme yönünde gayret ortaya koyar ve yeni bir hikâye oluşturabilirse Erdoğan, beş yıl daha Cumhurbaşkanı olarak devam edebilir. 

Erdoğan’ın yeniden seçilmesi, cumhur ittifakının mecliste çoğunluğu almasını getirir mi bilinmez ama görünen o ki seçmenler bu seçimlerde çok seçici  olacak ve partiden ziyade adaya bakacak.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN