Başkan Şerifoğulları, yapımı devam eden projeleri yerinde inceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, inşası devam eden Yeni Terminal Binası, Fuar ve Kongre Merkezi ile Hilalkent Sosyal Hizmet Binası projelerini yerinde inceleyerek bilgi aldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin belirli noktalarında bulunan önemli proje sahalarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Şerifoğulları, Yeni Terminal Binası, Fuar ve Kongre Merkezi ile Hilalkent Sosyal Hizmet Binası projelerini yerinde inceleyerek bilgi aldı. 

HİLALKENT SOSYAL HİZMET BİNASI

Başkan Şerifoğulları, inşası büyük oranda tamamlanan Hilalkent Sosyal Hizmet Binası proje alanını ziyaret etti. Başkan Şerifoğulları, Hilalkent Mahallesi Muhtarı Ali Dündar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelerek taleplerini dinledi. Başkan Şerifoğulları, projeyle ilgili olarak: "Hilalkent Mahallemizde 2100 metrekarelik alan içerisinde; 

RaptiyeMuhtarlık Ofisi,
RaptiyeTaziyeevi,
RaptiyeDerslikler,
RaptiyeTicari Alan,
RaptiyeSpor Salonu,
RaptiyeOkumaevi,
RaptiyeKafeterya ve sosyal donatı alanları ile hizmete sunacağımız Sosyal Hizmetler binamızın çalışmalarını yerinde inceledik" ifadelerini kullandı. 

YENİ OTOBÜS TERMİNALİ

Yapımına hız verilen yeni şehirlerarası otobüs terminali inşaat alanına da ziyarette bulunan Başkan Şahin Şerifoğulları, "Şehrimizin, uzun yıllardan beri ihtiyaç duyduğu Şehirler Arası Otobüs Terminali'nin çalışmalarına devam ediyoruz. Elazığ'ımızın ve bölgemizin ihtiyaçlarına uygun, 14 bin 782 metrekare büyüklüğündeki yeni Terminal Binası'nın çalışmalarını yerinde inceledik" dedi. 

FUAR VE KONGRE MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi inşa çalışmaları yüzde 70 oranında tamamlandı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vaatleri arasında yer alan ve şehrin uzun yıllardır beklediği Fuar ve Kongre Merkezi inşa çalışmaları devam ediyor. Kültür Park yerleşkesi yanında yer alan lokasyonda hayata geçirilen Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi inşa çalışmaları kapsamında, duvar imalatları ve çelik çatı imalatları tamamlandı. İç ve dış cephe sıva imalat çalışmaları ile dış cephe boya-kaplama çalışmaları devam ediyor.

Fuar ve Kongre Merkezi prje sahasında da incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğulları, "Şehrimizin köklü tarihi, kültürü, turizmi, ekonomisi ve kalkınmasına katkı sunacak olan ve eylül ayında hizmete sunacağımız Fuar Alanı ve Kongre Merkezi'mizde devam eden çalışmaları yerinde inceledik" şeklinde konuştu.

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN